Menu
RSS

Úprava zelene na sídlisku Váh pri Bille

Úprava zelene na sídlisku Váh pri Bille

Zo sídliska Váh pri Bille sme už dostali viacero podnetov na úpravu zelene. Stromy zakrývali lampy pri detskom ihrisku, lampy sa strácali v korunách stromov a neosvetľovali plochu. Pri ceste viseli konáre stromov až po zem a zneprehľadňovali výhľad na križovatke pri Bille. Časť stromov trčala do cesty. Na parkovisku pri Bille veľa konárov zasahovalo do parkoviska a na niektorých parkovacích miestach sa nedalo parkovať. Pri kmeňoch stromov sa tvorili neprehľadné húštiny, ktoré vyrastali zo stromov. Týmto stromom nové výrastky uberali energiu, poškodzovali mu zdravie.

Vo štvrtok 11. 07. 2013 sa úpravy zelene zúčastnili Gabika Lacková, Mária Hrabovská, Edo Varga a Róbert Andráši. Gabika a Edo strihali konáre stromov, upravovali kríky a Mária a Robo odnášali tieto konáre na kopy, aby ich potom auto mohlo naložiť. Úprava zelene bola ohlásená na MsÚ o odvoz zelene sa postará referentka životného prostredia na MsÚ Gabika Braníková.

Okolie detského ihriska upravovali spolu so správcom detského ihriska pánom Petrášom, ktorý presne ukazoval, ktoré konáre zasahujú do verejného osvetlenia, čo treba ešte ostrihať.  Gabika upravila novú výsadbu stromov pri Bille, hlavne tie stromčeky, ktoré boli ulomené a teraz z ulomených častí začali vyrastať nové stromčeky. Bolo ich veľa a bolo treba ponechať len tie najsilnejšie, aby ostatné neuberali energiu stromom. Hneď ako to dokončila, prišla firma, ktorá sa stará o zavlažovanie poliať stromčeky. Najviac času zabrala úprava zelene na parkovisku pri Bille.

Rozdiel medzi stavom ako bol pred úpravou a po úprave, vidíte na fotkách pod článkom. Nakoniec upravili kríky a stromy v okolí trhoviska a zeleň v okolí verejných záchodov.

Róbert Andráši

Naposledy zmenenésobota, 13 júl 2013 15:20

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: 48.15787,17.87632
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login