Menu
RSS

3. brigáda STOP čiernym skládkam, ZELENÁ zeleni

3. brigáda STOP čiernym skládkam, ZELENÁ zeleni

Vo štvrtok 18. 07. 2013 od 8:00 sa uskutočnila 3. brigáda STOP čiernym skládkam, ZELENÁ zeleni. Tentokrát čistili čiernu skládku, ktorá bola v tesnej blízkosti cesty 1/75 medzi Šaľou a Trnovcom nad Váhom.

Presne oproti parkovisku, kde zvyknú predávať trhovníci zeleninu a ovocie a policajti merať rýchlosť a zastavovať autá, je cesta z betónových kvádrov, ktorá vedie k násypu. A pri tejto ceste ľudia z áut vyhadzujú odpad. Členovia OS Šaľa - Tvoje mesto čistili časť úplne na začiatku tejto cesty. Čistenia tejto čiernej skládky sa zúčastnili Róbert Andráši, Ľubka Pappová, Daniel Tetliak a Gabika Lacková. Hneď ráno tam dobrovoľníkov čakala Edita Haládiková s Mirom Políčekom.

Edita Haládiková im dala k dispozícii komplet náradie čo potrebovali od rukavíc, vriec, cez vedrá, hrable, lopaty, vidle až po pílky, nožnice a sekeru. Dobrovoľníkov veľmi príjemne prekvapila, pretože okrem vody pripravila aj občerstvenie - ovocie, keksy, sladkosti.

Na fotkách vidíte v akom stave bola skládka na začiatku upratovania a ako sme ju vyčistili. Zvlášť sme zbierali plasty do vriec a zvlášť sklo. Členovia ŠTM upravili zeleň v okolí čiernej skládky, aby to už nebolo také miesto, kde sa dá ľahko skryť a v kríkoch vyhodiť odpad. Zeleň dali tiež bokom od kontajnera. Bolo veľmi príjemné, že sa zastavili aj náčelník MsP Peter Krokavec so zástupcom náčelníka Miroslavom Martinčekom a poďakovali sa dobrovoľníkom za prácu. Boli obhliadnuť miesto, kde dobrovoľníci čistia, aby vedeli, ktoré miesta monitorovať a aby vedeli odsledovať, či odpad znova pribúda a aký.

Čistenie čiernej skládky trvalo do 12:00 a veľmi dobre padlo, že na konci upratovania znova prišli z MsÚ Edita Haládiková a Miroslav Políček a poďakovali sa za vyčistenú skládku. Nemali už ten pocit aktivisti, že sú v tom sami, ale mali už pocit, že sa spolu staráme o toto mestečko a záleží nám spoločne na meste a jeho okolí, ako to tu vyzerá a ako sa tu žije. Ďalšie čistenie čiernej skládky plánujeme budúci týždeň, tentokrát v poobednajších hodinách, aby sa mohli pripojiť zase ďalší. Aby sme sa na takýchto prácach v meste a okolí striedali.

Róbert Andráši

Ďaľšie informácie

  • Názov nadácie: Nadácia Pontis
  • Hodnota projektu:
  • Miesto dodania, adresa, GPS: 48.156653,17.909449
Viac z tejto kategórie: « NAŠE MESTO 2012 PROJEKT - KOMPRAX »
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login