Menu
RSS

Záchrana kvetov, kríkov a stromov z Kostolného parku

Záchrana kvetov, kríkov a stromov z Kostolného parku

V rámci projektu Revitalizácia centra mestskej zóny je upravovaný aj Kostolný park. Pri kaplnke sa nachádza množstvo zelene, mladých stromčekov, kríky a trvalky. Na fotkách vidíte, že je tam zelene veľmi veľa a nebudeme schopní všetku zeleň presadiť.

V piatok 27. septembra sme spravili brigádu na presadenie kvetov z Kostolného parku na iné miesta. Brigády sa zúčastnili: Gabika Lacková, Andrejka Slatinová, Jožo Novák a Róbert Andráši.

Ihličnatý strom sme zasadili na pešiu zónu pred cestovnú kanceláriu AG Z-Travel. Tam už uhynuli dva ihličnaté stromy, toto už bude zrejme posledný pokus, či sa tam ihličnatý strom ujme. Dôvod úhynu je zrejme ten, že pod zemou je betón a korene stromu nemajú kam rásť. Okolo stromu sme zasadili trvalky.

Ďalšie trvalky a stromy sme zasadili v parku pri CVČ. Na fotkách vidíte miesta, kde sme stromy a trvalky zasadili. Park pri CVČ sa postupne plní zeleňou. Na fotkách vidíte že sme sa posunuli aj pri stavbe pódia, ktoré bude slúžiť aj ako šachovnica. Do vykopanej jamy sme dali čiernu látku, cez ktorú nebude rásť burina a na ňu sme vysypali makadam ako podložie.

Stále pri kaplnke ešte zostalo množstvo trvaliek a inej zelene. Už sme zeleň darovali každému kto prejavil záujem a zobral si do svojej záhradky. Cez víkend 28.9 až 29.9. máte ktokoľvek naďalej možnosť zachrániť zeleň z Kostolného parku pri kaplnke a presadiť zeleň do svojej záhradky, alebo pred bytovku či rodinný dom. Čo zostane, tak cez víkend bude odstránené a nahradené už novou zeleňou. Záhradník, ktorý má na starosti zeleň v projekte Revitalizácia mestskej zóny sa rozhodol, že využije trvalky s tými širokými listami. Jedine tie neberte, všetky ostatné môžete zobrať a zachrániť.

Róbert Andráši

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: 48.151442,17.876726
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login