Menu
RSS

Šaľania sa môžu tešiť na novú CMZ-ku!

Šaľania sa môžu tešiť na novú CMZ-ku!

Stavenisko v okolí  kaštieľa  každým dňom opeknieva. Firma AVA-stav, s.r.o. ktorá stavbu realizuje, vstúpila do záverečnej fázy budovania, a tak tento krásny projekt nadobúda svoju konečnú podobu.

OZ Petra Bošňáka sa pred cca 2 rokmi aktívne angažovalo za to, aby poslanci mestského zastupiteľstva postúpili tento projekt do fázy obstarávania spolu s projektom Opatrenia na zlepšenie kvality ovzdušia v Šali, pretože tieto projekty sú financované z európskych fondov a mesto Šaľa na ne prispieva len 5 %-mi z celkových nákladov.

Teší nás, že realizácia projektu CMZ-ky úspešne napreduje pod odborným dohľadom mladého šalianskeho architekta Ing. Ladislava Chatrnúcha, ktorý je aj jedným z autorov projektu. O kvalitné vykonanie stavebných prác a náročnú organizátorskú prácu sa stará ďalší Šaľan - hlavný majster firmy AVA-stav, s.r.o., ktorému  patrí naše uznanie a veľká pochvala. Spolu s kolegom vykonávajú na stavenisku obetavú prácu častokrát na úkor svojho osobného voľna.

Každý utorok sa schádzame na kontrolných dňoch spolu so zástupcami MsÚ a dohliadame na to, aby stavebné aj ostatné súvisiace práce boli vykonané odborne a na patričnej kvalitatívnej úrovni. V rámci projektu sú už vybudované nové chodníky zo zámkovej dlažby ako aj nový asfaltový povrch na uliciach Školská a M. R. Štefánika, ako aj na Pohotovostnom sídlisku čo oceňujú hlavne obyvatelia tejto časti mesta. Bude tiež vysadené veľké množstvo stromov a kríkov, ktoré spolu s pôvodnou revitalizovanou zeleňou a novými trávnatými plochami vytvoria nádhernú oázu zelene v centre mesta. Pohodlné lavičky dotvoria príjemnú atmosféru a vynovené hľadisko amfiteátra sa určite stane obľúbeným miestom stretávania Šaľanov.

Sme radi, že hlavne mladí ľudia s radosťou privítali otvorenie priestoru v okolí kaštieľa a tešia sa z toho, že v Šali vznikne nové pekné miesto, na ktoré budú môcť chodiť relaxovať so svojimi deťmi a pozvať tam aj svojich hostí. V relaxačnej zóne tohto areálu dominuje originálna fontána s priemerom 14 m vyložená prírodnými „okrúhliakmi“ a s terasou z kvalitného dreva. Šaliansky sochár MgA. Andrej Csillag, ktorý je tiež tvorcom tohto projektu, prisľúbil skrášlenie parku vlastnými umeleckými dielami. Veríme, že vedenie Gymnázia Juraja Fándlyho v blízkej budúcnosti povolí vstup verejnosti do areálu školského dvora, čo by bolo „čerešničkou na torte“ pre tento osožný projekt a ocenili by ho všetci športuchtiví Šaľania.

V čase letných horúčav sme aj my prispeli dobrovoľníckou činnosťou, keď sme viackrát poliali zasadené stromy. Pomohli sme tiež vyčistiť chodník pri CVČ a opraviť oplotenie školského dvora. Svojpomocne tiež dokončujeme parčík pri CVČ, ktorý čiastočne vybudovalo OZ Strieborné čajky. S láskavou pomocou firmy AVA-stav, s.r.o., ako aj so sponzorskou pomocou firmy Sehatex, s.r.o. budujeme nové pódium pre malé hudobné a divadelné produkcie pod holým nebom. V tomto parčíku sme vysadili nové stromčeky a vytvorili nový kvetinový záhon. V blízkej budúcnosti tu nainštalujeme ďalšie detské atrakcie, aby sme do tohto príjemného a bezpečného areálu pritiahli mamičky s deťmi.

Veríme, že nová CMZ-ka s bohatou zeleňou a príjemným exteriérom bude slúžiť pre radosť a relaxáciu nás všetkých!

Ing. Gabriela  Lacková (OZ Petra  Bošňáka)

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: Šaľa, Slovensko
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login