Menu
RSS

NAŠE MESTO 2012

NAŠE MESTO 2012

Projekty sme realizovali 15.6.2012 od 13:00 do 16:00.
Názvy projektov:
1. Ostrihajme bazu nech môžu ostatné dreviny v lesoparku Šaľa rásť
2. Za kultúrou do kultúrneho prostredia
3. Vytvorme lavičky pre radosť a pohodu
Nadácia Pontis na tieto projekty vyčelnila 80 Eur a 40 pracovníkov spoločnosti Samsung Galanta. Financie sme použili na dokúpenie ďalších nožníc.

Cieľom 1. projektu bolo strihaním bazy spriechodniť lesný chodník v Lesoparku. Rozdali sme 15 veľkých obojručných nožníc a 5 malých nožníc. Dobrovoľníci pod vedením Mareka Škrabalu strihali bazu. Strihania sa zúčastnili okrem dobrovolníkov zo Samsungu aj členovia OZ Petra Bošňáka.. 4 dobrovolníci natreli novým náterom lavičky na násype pri Lesoparku.

2. Projekt za kultúrou do kultúrneho prostredia bol o skrášlení okolia kultúrneho strediska v Šali. Zo spoločnosti Samsung nám tu pomohlo 12 pracovníkov a piati dobrovoľníci zo Šale. Obovu okolia MsKS viedla Gabika Lacková. S kefami čistili dobrovolníci zašpinené kvetináče od smogu z hlavnej cesty. Sadili sme kvety. Kvety venované od sponzorov z kvetinárstiev zo Šale a z Kráľovej nad Váhom dobrovoľníci vysadili v okolí MsKS. Stolár Juraj Pollák pripevnil 14 nových opracovaných a natretých dosiek medzi kvetináče a tiež aj na betónové časti pred kultúrnym domov. Vzniklo takto množstvo miest na sedenie. Na koniec dobrovolľníci pohrabali a pozametali okolie kultúrneho domu.

3. projekt "Vytvorme lavičky pre radosť a pohodu" bol realizovaný pred Základnou umeleckou školou. Dobrovoľníci dostali dosky, vŕtačku, šróby a farby. 4 dobrovoľníci boli zo Samsungu. Vedenie týchto prác mal na starosti Róbert Andráši. Zo Šale sa ešte pripojili dvaja dobrovoľníci - Marián Zaťko a Peter Štrbo. Za 2 hodiny stihli dobrovolníci obnoviť 4 lavičky pred základnou umeleckou školou. Zdemontovať zostávajúcich pár dosiek, natrieť kovové konštrukcie a pripevniť nové dosky. Výsledok môžete vidieť na fotkách.

Naposledy zmenenénedeľa, 27 január 2013 23:33

Ďaľšie informácie

  • Názov nadácie: Pontis
  • Hodnota projektu: -
  • Miesto dodania, adresa, GPS: 48.154492,17.872542
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login