Logo
Vytlačiť túto stránku

Ďalšie skrášľovanie Šale začne už vo februári 2014

Ďalšie skrášľovanie Šale začne už vo februári 2014

Centrálna mestská zóna /CMZ/ sa od konca decembra 2013 stala krásnou súčasťou centra nášho mesta, ktorú v súčasnosti „objavujú“ mladí aj starší Šaľania. Sme radi, že úsilie a podpora zo strany OZ Petra Bošňáka pri presadzovaní tohto projektu na MsZ nebola zbytočná, pretože Šaľania nešetria slovami chvály a často toto nové miesto navštevujú a obdivujú.

Realizácia ďalšieho z projektov „Opatrenia na zlepšenie kvality ovzdušia v Šali“, ktorú podobne ako projekt CMZ-ky, hradí z veľkej časti EÚ, bude pokračovať už vo februári 2014. Tento projekt sa začal vybudovaním záchytného parkoviska na Dolnej ulici, ktoré už slúži verejnosti ako neplatené parkovisko.  V rámci horeuvedeného projektu boli zakúpené 2 čistiace autá, ktoré už tiež slúžia na udržiavanie mestských komunikácií a v letnom období aj na polievanie zelene. Nasledujúca časť tohto projektu bude pokračovať vo februári 2014 a bude spočívať v rekultivácii parku za farou (Sad novorodencov) a parku na Vlčanskej ulici smerom od kruhovej križovatky k Olympii. V rámci tejto úpravy zelene budú vyrúbané choré, suché a poškodené stromy a kríky, ktoré budú nahradené kvalitnými drevinami a park  bude doplnený aj novými exteriérovými prvkami. Na poslednú časť uvedeného projektu, vybudovanie parkoviska na Hlavnej ulici v centre mesta, je vypísané výberové konanie, ktorého výsledok bude známy začiatkom jari 2014.

Po realizácii uvedených akcií sa môžeme spoločne tešiť na ďalšiu atraktívnu časť centra Šale, ktorá výrazným spôsobom vylepší jeho mestský charakter.

Gabriela Lacková, OZ Petra Bošňáka

Naposledy zmenenépondelok, 10 február 2014 16:36

Ďaľšie informácie

Start from: Get directions Show Street View

Súvisiace položky (podľa značky)

Najnovšie od Janka Zlatá

Template Design © Joomla Templates GavickPro. All rights reserved.