Menu
RSS

50 ihličnatých stromov pre Šaľu od OZ Rytieri Čierno Bieli

50 ihličnatých stromov pre Šaľu od OZ Rytieri Čierno Bieli

V sobotu 01. 03. 2014 oznámili Rytieri Čierno Bieli: Darujem mestu 50 ks ihličnatých stromov - smreky vysoké od 30 do 60 cm, vhodné na výsadbu. Krajina pôvodu: Slovensko. Nájde sa niekto, kto im nájde miesto a kto ich vysadí?

Stromčeky bolo potrebné umiestniť do zeme čo najskôr, tak ešte v sobotu a v nedeľu sme vysádzali. Jožo Novák zasadil 16 stromčekov na ulici Mostová pri kotolni. 2 stromčeky zasadil v parku pri CVČ. Marek Škrabala zasadil 13 stromčekov na uliciach Kukučínova a Budovateľská, hlavne na miesta, kde listnané stromy zasadené mestom Šaľa neprežili. Vitalij Boltenkov zasadil 5 stromov spolu s obyvateľmi bytovky na Nešporovej 3. A ja som zasadil 5 stromčekov na ulici SNP v okolí kultúrneho domu.
Informácie a fotky zasadených stromov zašlem na MsÚ Gabike Braníkovej, aby posúdila, či na miestach, kde sme stromy zasadili môžu zostať, alebo je potrebné niektoré presadiť inam. Telefonicky som miesta sadenia oznámil Gabike Braníkovej už v pondelok.

Ďakujeme rytierom – Jozefovi Herákovi a Ivovi Holásekovi za ďalšie stromčeky, ktoré sme mohli vysadiť v meste Šaľa. Je potrebné vysadiť ešte veľa stromov v meste, lebo trvá minimálne 10 rokov, kým vyrastú. A každý rok sa vyrúbe množstvo stromov a zároveň veľa stromov z novozasadených neprežije. Chráňme si našu zeleň.

Týmto by som chcel poprosiť obyvateľov blízkych bytoviek, aby občas tieto mladé stromčeky poliali, nech majú väčšiu šancu na prežitie. Ďakujem.

Róbert Andráši

Naposledy zmenenéutorok, 04 marec 2014 22:08

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: Šaľa, Slovensko
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login