Menu
RSS

Úprava zelene pri pošte - osadenie rebríkov

Úprava zelene pri pošte - osadenie rebríkov

Každý rok oslovujeme vedenie pošty s prosbou o pokosenie zelene v okolí budovy pošty. Vždy po oslovení to dá vedenie pošty pokosiť. Aj teraz je tam už znova vysoká tráva. Po vzájomnej komunikácii sme sa dohodli, že okolie pošty môžeme skrášliť tak, aby sa postupne stala dominantou okolia pošty zeleň a nie koše ako je tomu teraz.

Gabika Lacková zasadila pred vchodom do pošty popínavé rastliny Clematis. Vypestovala ich vo svojej záhradke a darovala takto nám všetkým na verejné priestranstvo. Popínavá rastlina potrebuje podperu, niečo kde môže ukázať svoju krásu. Juraj Pollák vyhotovil z odpadových kolíkov podperné rebríčky. Aby drevo nezhnilo v zemi, tak zospodu dal kovovú tyč, ktorú sme zapichli do zeme, tiež z odpadu. Samotné osadenie rebríčkov robili Juraj Pollák spolu s Katkou Liptaiovou a Gabikou Lackovou.

Veľmi rád aj v budúcnosti vyhotoví Juraj Pollák podobné rebríky, keď mu prinesieme staré drevené kolíky. Juraja Poláka baví práca s drevom a môže vyhotoviť rôzne veci z dreva na sídliská alebo do parkov. Ponúkol sa aj, že zdarma vyhotoví umelecké dielo na prázdny podstavec na CMZke. Na to však potrebujeme ešte súhlas mesta.

Róbert Andráši

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: 48.152187,17.872801
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login