Menu
RSS

Pozor na podvodné zbierky! Doporučený

Pozor na podvodné zbierky!

DÁVAJTE SI POZOR - PODVODNÉ ZBIERKY - V meste sa objavili žobrajúci Rumuni. Z ľudí sa snažia vylákať peniaze podvodnou zbierkou na hluchonemých. Zameriavajú sa na matky s deťmi, prípadne starších ľudí, pričom po tom, ak im dáte peniaze, zoberú nohy na plecia a utečú preč. Matka s dieťaťom tak nemá šancu na obranu, pretože vedia, že ich nedokáže dobehnúť. V žiadnom prípade sa pri takýchto ľuďoch nezastavujte, nič nepodpisujte a nedávajte žiadne peniaze!!!

V meste väčšinou parkujú pred "Diamondom". Prevážajú sa na Forde Focus s francúzskym evidenčným číslom.

Mestská polícia tiež upozorňuje občanov:

V Šali sa pohybuje skupina Rumunov, ktorá vykonáva verejnú zbierku, avšak nezákonne a bez povolenia. Mestská polícia chce v tejto súvislosti apelovať na občanov, aby sa nenechali nachytať, nakoľko ide o podvodníkov. Uvedení podvodníci nemajú od mesta vydané žiadne povolenie na vykonávanie verejnej zbierky. Každá osoba vykonávajúca verejnú zbierku, ak vystupuje za nejakú spoločnosť, či organizáciu by mala mať aj poverenie priamo na svoje meno, ktoré musí byť opatrené pečiatkou a podpisom osoby, ktorá ho tým poveruje. Okrem tohto poverenia musí mať aj tlačivo s povolením od mesta vykonávať takúto zbierku a mesto následne informuje mestskú políciu. Čiže si zvyčajne ihneď vieme preveriť, či si ten, kto vykonáva zbierku splnil požadovanú povinnosť. Tento doklad má občan právo pýtať od kohokoľvek, kto zbierku vykonáva. Ak Vás teda s pokladnicou v ruke niekto osloví, žiadajte potrebné povolenie.

Ak ste sa stretli s podozrivými osobami, ktoré vykonávajú verejnú zbierku, nahláste to na linku mestskej polície na č.t. 159 alebo tiesňovú linku policajného zboru č.t. 158.

Dúfame, že naše rady budú pre Vás užitočné a prispejú k ochrane Vášho majetku.

Peter Krokavec

Prečítajte si viac o tejto kauze na portály cas.sk

Naposledy zmenenéutorok, 29 január 2013 11:19

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: Slovensko
Start from: Get directions Show Street View

1 komentár

Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login