Menu
RSS
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Šaliansky anjel 2017 - ako sa stať anjel…

19.11.2017 Hits:5693 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel 2017 - ako sa stať anjelom

„Človek je tak krásny, ako krásna je jeho duša. Tak veľký, ako velké je jeho srdce. Tak starý, na kolko sa cíti....

Šaliansky anjel 2016 - poďakovanie

29.12.2016 Hits:4032 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel 2016 - poďakovanie

5 týždňov ubehlo ako voda a ja vás všetkých musím veľmi pochváliť, že konečne začíname mať celú akciu zvládnutú od vyhlásenia prvého...

ŠALIANSKY ANJEL 2016

20.11.2016 Hits:4179 Projekty Janka Zlatá

ŠALIANSKY ANJEL 2016

„Ľudia málo myslia na to, čo majú, ale viacej na to, čo im chýba.“ V poslednej dobe na túto vetu, ktorú som si...

SÍDLISKOVICA 2016 – SÍDLISKO VÁH

03.09.2016 Hits:6947 Sídliská Janka Zlatá

SÍDLISKOVICA 2016 – SÍDLISKO VÁH

OZ Šaľa – Tvoje mesto – Róbert Andráši, Peter Hlavatý a Peter Janek zorganizovali 1. ročník Sídliskovice na sídlisku Váh v sobotu...

DEŇ ZEME 2016 – ČISTENIE BREHOV VÁHU S G…

15.04.2016 Hits:6734 Brehy Váhu - Prímestský park Váh Janka Zlatá

DEŇ ZEME 2016 – ČISTENIE BREHOV VÁHU S GULÁŠOM

V sobotu 23. 04. 2016 organizuje OZ ŠAĽA – TVOJE MESTO a Mesto Šaľa čistenie brehov Váhu v spolupráci s podnikateľmi z...

Dopravné ihrisko - brigáda 27. 02. 2016

28.02.2016 Hits:7098 Sídliská Janka Zlatá

Dopravné ihrisko - brigáda 27. 02. 2016

V sobotu 27. februára 2016 OZ Šaľa – Tvoje mesto zorganizovalo brigádu na dopravnom ihrisku, kde sme chceli oslobodiť trávniky a chodníky...

Šaliansky anjel...ako to celé nakoniec d…

24.12.2015 Hits:8483 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel...ako to celé nakoniec dopadlo

Som úplne obyčajná žena. Som mama troch detí. Miška bude mať 6, Vili má 4 a pol roka a Riško čoskoro 2...

Hľadáme anjelov - zoznam č. 3

01.12.2015 Hits:6889 Správy Janka Zlatá

Hľadáme anjelov - zoznam č. 3

A máme tu posledný zoznam detí zo Šale, ktoré chceme tieto Vianoce potešiť darčekmi: 38) Pavel – 14 rokov38) Mário – 11 rokov 39)...

Hľadáme anjelov - zoznam č. 1

18.11.2015 Hits:6945 Správy Janka Zlatá

Hľadáme anjelov - zoznam č. 1

Milí priatelia Vianoc, zverejňujeme prvý zoznam mien, ktoré čakajú na svojich anjelov. Najprv by som vás však chcela pekne poprosiť, aby ste nekupovali...

Projekty

Projekty

Pozrite si čo sme dokončili a na čom pracujeme. Ak nám viete v niečom pomôcť, alebo máte nápad čo treba upraviť, obnoviť vo Vašom okolí, kontaktujte nás.

Podradené kategórie

Kultúra

Kultúra (23)

V Šali funguje viacero organizácií, občianskych združení, ktoré sa venujú kultúre. Chceme spropagovať jednotlivé akcie, ktoré robí mesto alebo občianske združenie - od výstav obrazov, fotografií, ručných prác až po rôzne tanečné alebo divadelné vystúpenia. V Šali sa nachádza kaštiel, dom ľudového bývania a stála expozícia archeologického krúžku v CVČ. V týchto budovách sa nachádza veľký kus histórie mesta Šaľa a okolia. Snažíme sa tieto expozície spropagovať nielen u Šaľanov, ale aj u návštevníkov. Aby aj toto bol dôvod, prečo sa prídu navštíviť mesto Šaľa.

Zobraziť položky...
Mestské lavičky

Mestské lavičky (15)

Lavičy v meste sme začali obnovovať v roku 2010. Železné konštukcie natierame syntetickou farbou. Nové dosky najprv natierame ochranným náterom proti plesni, hmyzu, ... Dosky nenatreme syntetikou, ale natierame farbou, ktorá zvýrazní krásu dreva. Vo farbe je aj lak, ktorí chráni dosky pred poveternostými podmienkami. Vždy sa snažíme aby si lavičky obnovili ľudia zo sídliska. Viac si lavičku potom vážia a chránia si ju.

Zobraziť položky...
Pomoc iným

Pomoc iným (28)

V Šali funguje vyše 160 občianskych združení, ktoré sa venujú deťom, životnému prostrediu, kultúre, športu, a rôznym iným oblastiam. Každé jedno občianske združenie pomáha vždy niekomu, každé jedno občianske združenie robí dobro. Na fungovanie týchto združení nestačí len dobrovoľnícka práca, ale často treba aj finančné prostriedky. Solupracujeme s občianskymi združeniami v okrese Šaľa a pomáhame im pomáhať. Predstavíme Vám postupne jednotlivé občianske združenia, ich aktivity a čo potrebujú aby vedeli naďalej robiť dobro. Keď uvidíte, že im viete pomôcť, neváhajte a ozvite sa.

Zobraziť položky...
Verejné priestranstvá

Verejné priestranstvá (165)

Chodíme okolo nich každý deň. Keď sú zanedbané má to vplyv aj na nás, na našu náladu. Starajme sa o spolu naše okolie. Šaľa je aj Tvoje mesto. V tejto téme sa dočítate, ktoré verejné priestory sme upratovali, obnovavali a na ktoré sa chystáme.

Zobraziť položky...
Šaľania

Šaľania (2)

V tejto kategórii by sme chceli dať priestor Šaľským umelcom, nadaným a šikovným, aby mohli prezentovať svoje diela.

V prípade, že máte záujem prezentovať svoje umenie, neváhajte nás kontakovať emailom na adrese zdruzenie(a)salatvojemesto.eu.

Zobraziť položky...
Detské ihriská

Detské ihriská (20)

Zub času sa už prejavuje aj na detských ihriskách. Dosky na ihriskách hnijú, práchnivejú, šróby povolujú a železá hrdzavej. Zo začiatku sme dávali nové pletivo alebo opravovali staré na miestach, kde boli diery v plote, kade sa na ihrisko mohli dostať psy a mačky. Postupne sme začali vymieňať staré dosky za nové. V roku 2012 sme už vypracovali projekt, ktorý bol úspešný na úplne nové ihrisko v Lesoparku,. Aj naďalej budeme detské ihriská postupne opravovať, a uverejníme tu aj fotky detských ihrísk, ktoré sa chystáme opraviť v najbližšom čase. Pomôžete nám?

Zobraziť položky...
Návrhy systémových riešení

Návrhy systémových riešení (3)

Keď sa niektoré nedostatky pravidelne opakujú, tak nepomôže stále riešiť vzniknuté problémy, ale treba nájsť problém prečo to vzniklo - efektívnejšie nastaviť systém. Venujeme sa jednotlivým oblastiam v komunálnej politike a podávame návrhy na zefektívnenie systému na nové riešenia. Ak máte nápady, návrhy ako niečo zlepšiť v našom meste, kontaktujte nás. Tiež pripomienkujte jednotlivé návrhy ktoré tu postupne uverejňujeme, aby sme na nič nezabudli.

Zobraziť položky...
Odpadové hospodárstvo

Odpadové hospodárstvo (3)

Problematika odpadového hospodárstva je veľmi široká. My sa zameriavame aj na jednotlivé kontajnerové stanovištia. Či tam je tam dostatok kontajnerov a či sú bezchybné. Sledujeme či je pri týchto stanovištiach udržiavaný poriadok a či Šaľania nevynášajú nadrozmerný odpad a stavebný odpad k týmto kontajnerom. Lebo nadrozmerný odpad a stavebný odpad treba odviezť do zberného dvora, resp. na prekládku odpadu vo Veči. Venujeme sa separácii jak na sídliskách, tak na školách. A v neposlednom rade upozorňujeme na nedostatky v systéme a podávame návrhy na  jeho zefektívnenie.

Zobraziť položky...
Projekty z fondov a nadácií

Projekty z fondov a nadácií (7)

Nadácia je účelové združenie majetku, ktorý slúži na podporu verejnoprospešného účelu. Na Slovensku je upravená v zákone č. 34/2002 Z.z. o nadáciách a o zmene Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov (predtým v zákone č. 207/1996 Z.z. a predtým v §20b Občianskeho zákonníka).
Podľa textu zákona je nadácia právnická osoba; zapisuje sa do registra nadácií, ktorý vedie Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. 
Verejnoprospešným účelom sa rozumie najmä rozvoj a ochrana duchovných a kultúrnych hodnôt, realizácia a ochrana ľudských práv alebo iných humanitných cieľov, ochrana a tvorba životného prostredia, zachovanie prírodných hodnôt, ochrana zdravia, ochrana práv detí a mládeže, rozvoj vedy, vzdelania, telovýchovy a plnenie individuálne určenej humanitnej pomoci pre jednotlivca alebo skupinu osôb, ktoré sa ocitli v ohrození života alebo potrebujú naliehavú pomoc pri postihnutí živelnou pohromou.

My sa snažíme uchádzať o finančné prostriedky z nadácií práve vypracovaním projektov na zveľadenie Šale (Šale-Veče). Ak niekto viete o nejakej novej výzve na rozdeľovanie finančných prostriedkov na projekty či už sociálne, z oblasti životného prostredia alebo na kultúru a šport, dajte nám o týchto projektoch vedieť.

 

Zobraziť položky...
Šport

Šport (2)

V športe sa zameriavame hlavne na mládežnícky šport. Na opravu ihrísk, basketbalových košov, bránok. Na zakúpenie vybavenia, ktoré je potrebné na šport. Ktorý šport podľa Vás potrebuje podporu? Máte nápad? Chcete zrealizovať nejaké športové podujatie? Poďme do toho spolu. Kontaktujte nás.

Zobraziť položky...

ŠALIANSKY ANJEL 2016 Doporučený

„Ľudia málo myslia na to, čo majú, ale viacej na to, čo im chýba.“

V poslednej dobe na túto vetu, ktorú som si prečítala niekedy v lete, často myslím. Tento rok sa už po štvrtý krát pokúsim spolu s Vami spraviť pekné Vianoce deťom zo sociálne slabších pomerov. Deťom, ktoré často vyrastajú v neúplnej rodine, žijú s rodičmi v jednej izbe, deťom, ktoré trpia núdzou, pretože ich mama skončila ako práceneshopná. Deťom, ktoré nemôžu za to, že ich rozvedený rodič na nich neplatí výživné.

Už len 5 týždňov a v kruhu svojich najbližších oslávime Vianoce. Každé dieťa si zaslúži nájsť pod stromčekom „ten svoj darček“. Aby tomu bolo tak v čo najviac domácnostiach, prichádzame my/Vy Šalianski anjeli. Ak ste sa do tohto projektu zapojili aj po minulé roky, pravdepodobne viete, ako to celé bude fungovať. V skupine Šaľa – Tvoje mesto na FB vytvorím udalosť pod názvom Šaliansky anjel 2016, kde zverejním zoznam detí, pre ktoré hľadáme anjelov, ktorí im spravia pekné Vianoce. Opäť budeme mať na zozname aj dôchodcov, pre ktorých tiež budeme hľadať darcov. Deti sme vyberali zo škôlok, zo zoznamu sociálneho odboru na MsÚ, z ÚPSVaR a deti sme pridali aj po osobných skúsenostiach s rodinami v núdzi, s ktorými sme prišli do styku počas tohto roka.  

Pre zachovanie anonymity zverejníme len poradové číslo dieťaťa, krstné meno a vek. Bude na vás, koho si zo zoznamu vyberiete, oznámite mi to, dieťa vám pridelím a my budeme ďalej hľadať darcov pre zvyšné deti. Buď mi napíšete súkromnú správu, ak chcete zostať anonymným darcom, alebo okomentujete príspevok so zoznamom v skupine na FB a ja si Vás tiež poznačím. Darček pre dieťa buď kúpite vy sami, alebo môžete poslať finančné prostriedky na účet OZ ŠTM: SK10 5200 0000 0000 1506 8729, do popisu uveďte prosím VIANOCE.

Ak neviete, alebo si nechcete vybrať konkrétne dieťa, doneste nám čo Vám v obchode padlo do oka, my už budeme vedieť čo s tým. Snažíme sa rozdeliť darčeky spravodlivo, aby pokiaľ ide o súrodencov, mali asi rovnaký počet darčekov.

Po predošlých rokoch už máme skúsenosti s vhodnými a nevhodnými darčekmi. Ak Vás môžem poprosiť, plyšáky nie sú vhodný darček, je jasné, že sa im deti tešia, ale tieto rodiny často bývajú v jednej izbe, nemajú dostatok miesta, deti sú alergici a veľký plyšový pes im je naozaj na obtiaž. Taktiež nemám nič proti darovaniu noseného oblečenia, používaných hračiek, pokiaľ sú v dobrom stave, oblečenie nie deravé a fľakaté, hračky len plne funkčné, nie polámané. Ak chcete darovať nosené oblečenie, pokojne do doneste, ale nebaľte ho prosím, nech vieme posúdiť stav a prípadne ho darovať pri inej príležitosti a do inej rodiny. Tak isto plyšáci, ktorých je v každej domácnosti aspoň sto. Pokojne ich prineste vo vreci, posunieme ich do detských domovov, rozdáme u detských lekárov na potešenie malých pacientov. Nič sa nevyhodí, všetko vieme zúžitkovať.

Veľmi vhodné darčeky pre deti sú školské potreby, zošity, farbičky, ceruzky, perá, peračníky, plastelína, spoločenské hry, knižky, omaľovanky, švihadlá, lopty, dievčatkám bižutéria, oblečenie podľa veku na zozname radšej o číslo väčšie, čiapky a šály, detské mydlo a šampón. Rodičom odpadne starosť o drogériu a deti sa jej isto potešia pokiaľ na šampóne bude obľúbený detský hrdina. Deti 13 rokov a viac sa určite potešia kozmetike, svojmu prvému parfému, antistresovým omaľovánkam spolu s perami, či farbičkami, modernej šatke do krku, šiltovke, futbalovej lopte.

Minulý rok nám darci priniesli aj kopec sladkostí a školských potrieb. A keď sme deťom balili darčeky do darčekových tašiek, všade sme prihadzovali sladkosti a farbičky. Takže ak máte doma nazvyš sladkosti, pokojne ich prineste. Tiež sa nám budú hodiť darčekové tašky všetkých možných rozmerov a farieb. Ak chcete aj Vy osobne niečo popriať dieťaťu, pre ktoré ste prichystali darček, kľudne tak urobte, napíšte mu list, či len milú pohľadnicu, aby deti vedeli, že na neho úplne cudzí človek myslí. Prípadne mu Vaše dieťa môže niečo nakresliť. Fantázii sa medze nekladú.

Samostatnou kapitolou darčekov sú potraviny. Tak ako po minulý rok, aj tento rok nám môžete nosiť trvanlivé potraviny a drogériu, ktoré rozdelíme do rodín. Niekto nám nosil celé nákupy, niekto priniesol len múku, ďalší mlieko. Potraviny sme starostlivo roztriedili a podelili pre 10 rodín. V jednej z obdarovaných rodín vydržali s darovanými potravinami gazdovať mesiac. Pre Vás to je možno 10 EUR navyše, no pre rodinu, čo obracia každé euro viackrát v ruke, než ho vydá v obchode je to obrovská pomoc. Nosili ste nám múku, mlieko, olej, strukoviny, polotovary, cestoviny, ryžu, zemiaky, ovocie, konzervy, horčicu, kečup, detskú výživu, paštéky, čaje, kávy a mnoho iných vecí. Ak sa rozhodnete pre takúto pomoc, skúste sa zamyslieť, čo kúpiť, aby z uvedených ingrediencií vedeli navariť jedlo. Prípadne ak máte napečené, môžete darovať na ochutnanie aj deťom, tak sme to spravili aj minulý rok.

Darovať môžete aj drogériu. Minulý rok sme do rodín rozdávali od Vás pracie prášky, pracie gély, aviváže, šampóny, plienky, mydlá, vreckovky, toaletný papier, ale aj čistiace prostriedky na kúpeľňu, kuchyňu či toaletu. Rozdali sme metly, handry, vedrá. Ale aj darčekové kazety a parfémy.

Všetko, čo by ste nám chceli na šalianskeho anjela darovať, môžete odovzdať v predajni na Hlavnej ulici, ktorú určite poznáte. MAŤOVE AKCIE sa do tohto projektu zapojili opäť. A ja sa veľmi teším, lebo majiteľ predajne je dobrá duša, ktorá vždy ochotne priloží ruku k dielu. Vždy keď ho oslovím s prosbou o pomoc, Maťo Vyletel veľmi ochotne pomôže. Vďaka Ti za to Maťko.

Ešte zopár pokynov k darčekom. Ideálne by bolo, ak by boli zabalené a s poradovým číslom a menom dieťaťa. Ale samozrejme, radi ich za vás zabalíme aj my. Darčeky, pri ktorých sa neviete rozhodnúť komu ich podarovať, prineste tiež, podelíme ich za vás, ak mi potom napíšete správu, dám vám vedieť, komu sme ich pridelili. Ak neviete darčeky doručiť do Maťových akcií, ozvite sa mi, vyzdvihneme ich od vás, buď ja, alebo moji anjeli pomocníci.

Po poslednom anjelovi nám zostali nejaké ceruzky, knižky, oblečenie, plyšáci. Putovali do skladu priateľov z Občianskeho združenia Civis a odtiaľ sa počas roka premiestnili do rodín v núdzi. Zostalo nám aj množstvo hračiek, veľa z nich putovalo do mestských jasličiek, či do školskej družiny. Obdarovali sme nimi aj malé dievčatko bojujúce s ťažkou chorobou. Darovali ste nám aj školské tašky, tie sme rozdali súrodencom z detských domovov v letnom tábore v miniBodke. S Vašou pomocou vieme pomáhať počas celého roka.

Minulý rok mi Šaliansky anjel do života priniesol mnoho radosti a nových priateľov. Vyčerpávajúcich 5 týždňov sme ukončili až 24. 12. doobedným roznášaním darčekov. Doma som nestíhala nič. Napriek tomu som mala slzy dojatia v očiach pri každom jednom doručovaní darčekov. A srdce plné šťastia. Preto do toho idem opäť. Síce už nie som na materskej dovolenke, chodím do práce, po práci ma čaká doma druhá zmena pri troch deťoch, ale viem, že námaha vložená do tohto projektu sa vyplatí. Lebo tí, čo dajú, dostanú najviac. Verte mi.

Skončím vetou, ktorou som začala: „Ľudia málo myslia na to, čo majú, ale viacej na to, čo im chýba.“ Skúste sa zamyslieť, čo k Vianociam naozaj potrebujete. Skutočne potrebujete plné stoly jedla, skutočne je nutné stresovať kvôli neumytým oknám? Potrebuje Vaša dcérka dvanástu Barbie? Či hru, o ktorú celý rok ani nezakopne? Nerobme Vianoce len pre hromadu vecí pod storomčekom. Naučme deti, vážiť si málo. A s málom sa aj podeliť. Lebo presne to ma naučil Šaliansky anjel. Vážiť si, čo mám.

Za všetko Vám vopred ďakujem, anjeli!

Jana Zlatá

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia Šaľa, Slovensko
Čítať ďalej...

Projekt KOMPRAX pre mladých ale aj dospelých – získajte 200 EUR pre Váš nápad a zrealizujte ho

Máte nápad, ktorý chcete zrealizovať a chýbajú Vám financie? Nápad v oblasti kultúry, športu, sociálnej oblasti, životného prostredia, obnovy sídlisk, školstva, dopravy... Ak sa spojíte viacerí, tak táto suma sa znásobí počtom, koľko Vás bude.

Máte viac ako 15 a menej ako 18 rokov? Zúčastnite sa školení, ktoré sa skladajú z troch víkendových školení. Medzi druhým a tretím víkendovým školením budete robiť svoj malý projekt, na ktorý dostanete  príspevok do 200€. Prihlásiť sa treba do 02. 03. 2014. Prvé školenie je od 07. 03. do 09. 03. 2014, druhé školenie je od 21. 03. do 23. 03. 2014, kde už projekt pripravíte a hotový projekt predstavíte na treťom školení 20. 06. až 22. 06. 2014.

Máte viac ako 18 rokov? Pripravovali ste, prípadne ste organizovali, aspoň jednu aktivitu, podujatie, kde cieľovú skupinu tvorila mládež alebo ste boli súčasťou tímu, ktorý takéto niečo organizoval? Prihláste sa do 09. 03. 2014. Absolvovať treba len dve školenia. Prvé je od 14. 03. do 16. 03. 2014 a druhé školenie, kde už predstavíte projekt, ktorý ste zrealizovali je 13. 06. až 15. 06. 2014. Po prvom školení dostanete príspevok do 200 EUR na realizáciu projektu.

Školenia budú v Šali v hoteli Centrál.

Prihláste sa vo formulári na tejto stránke:

https://komprax.iuventa.sk/SitePages/Registration.aspx?UserType=Ucas

Ak by ste mali otázky, alebo sa neviete prihlásiť, alebo potrebujete poradiť s projektami, kontaktujte ma: Róbert Andráši; 0917 537 093; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  

Využite túto možnosť, spravme malé obnovy, projekty, podujatia v meste Šaľa alebo v obciach v okolí mesta Šaľa.

Róbert Andráši

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia Šaľa, Slovensko
Čítať ďalej...

Súťaž pre stredoškolákov o hodnotné ceny

Stredoškoláci zapojte sa do súťaže o Mc Book , iPad mini, iPod a vyhrajte pre školu 2000 Eur, 1000 Eur alebo 500 EUR.  Kliknite na http://financnykompas.sk/, kde je súťaž pre stredoškolákov, a môžete si zmerať sily vo finančných znalostiach a vyhrať zaujímavé ceny pre seba a finančnú odmenu pre svoju strednú školu. Projekt je z dielne nadácie PARTNERS.

Test obsahuje 20 otázok. Na ich vypracovanie máš k dispozícii čas 40 minút. Po uplynutí limitu sa test automaticky zablokuje. Pri vypracovaní testu môžeš použiť akékoľvek dostupné pomôcky. Priprav si najmä pero a papier, kalkulačku, prípadne program Excel alebo Numbers. Správna je vždy iba jedna odpoveď. Ak si pripravený, stlač štart.

I. otvorené kolo súťaže - 15. 1. – 22.2. 2014
II. uzavreté kolo súťaže - 10. 3. – 9. 4. 2014
III. finálové kolo súťaže - presný termín bude finalistom odkomunikovaný mailovou formou

Súťaž je určená študentom stredných škôl na území SR, ktorí v školskom roku 2013/2014 študujú na strednej škole, bez ohľadu na druh strednej školy, vrátane študentov päťročných a osemročných gymnázií, stredných škôl pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, stredných odborných škôl a konzervatória, a to bez ohľadu na zriaďovateľa školy. Počet študentov z rovnakej školy, ktorí sa zapoja do súťaže nie je obmedzený. Do súťaže sa môžu zapojiť študenti z rovnakej školy v ľubovoľnom počte.

Tak čo, pridáš sa do finančného súboja?

Róbert Andráši

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia Šaľa, Slovensko
Čítať ďalej...

Mládež pomáha s obnovou v meste Šaľa

Mládež pomáha s obnovou v meste Šaľa - obnova detskej hojdačky a lavičiek v parku pri CVČ v rámci projektu Komprax.
 
Alexandra Sinová sa zúčastnila školenia Komprax a rovnako ako ostatní dostala aj ona 200 Eur na projekt v meste Šaľa, ktorý si vybrala. Spolu s Viktóriou Seresovou sa rozhodli, že obnovia park pri CVČ. Saška si zobrala na zodpovednosť obnovu prvku pre deti v parku - preliezky s hojdačkou a lavičky. Z financií na projekt nakúpila Saška farby, nádoby na farby, štetce, rukavice a vrecia na odpad. Farby zakúpila Saška vhodné do chladného počasia. Prvý náter sme natreli 7. decembra 2013.

Obnovy prvkov v parku sa zúčastnili: Alexandra Sinová, Denisa Sinová, Július Hulák, Roman Oriško a Róbert Andráši.

Druhý náter natrieme v sobotu 11. januára 2014. Prídete pomôcť?

Róbert Andráši

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia 48.153976,17.878069
Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Facebook Login