Menu
RSS
 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next

Šaliansky anjel 2017 - ako sa stať anjel…

19.11.2017 Hits:4965 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel 2017 - ako sa stať anjelom

„Človek je tak krásny, ako krásna je jeho duša. Tak veľký, ako velké je jeho srdce. Tak starý, na kolko sa cíti....

Šaliansky anjel 2016 - poďakovanie

29.12.2016 Hits:3432 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel 2016 - poďakovanie

5 týždňov ubehlo ako voda a ja vás všetkých musím veľmi pochváliť, že konečne začíname mať celú akciu zvládnutú od vyhlásenia prvého...

ŠALIANSKY ANJEL 2016

20.11.2016 Hits:3930 Projekty Janka Zlatá

ŠALIANSKY ANJEL 2016

„Ľudia málo myslia na to, čo majú, ale viacej na to, čo im chýba.“ V poslednej dobe na túto vetu, ktorú som si...

SÍDLISKOVICA 2016 – SÍDLISKO VÁH

03.09.2016 Hits:6306 Sídliská Janka Zlatá

SÍDLISKOVICA 2016 – SÍDLISKO VÁH

OZ Šaľa – Tvoje mesto – Róbert Andráši, Peter Hlavatý a Peter Janek zorganizovali 1. ročník Sídliskovice na sídlisku Váh v sobotu...

DEŇ ZEME 2016 – ČISTENIE BREHOV VÁHU S G…

15.04.2016 Hits:6180 Brehy Váhu - Prímestský park Váh Janka Zlatá

DEŇ ZEME 2016 – ČISTENIE BREHOV VÁHU S GULÁŠOM

V sobotu 23. 04. 2016 organizuje OZ ŠAĽA – TVOJE MESTO a Mesto Šaľa čistenie brehov Váhu v spolupráci s podnikateľmi z...

Dopravné ihrisko - brigáda 27. 02. 2016

28.02.2016 Hits:6545 Sídliská Janka Zlatá

Dopravné ihrisko - brigáda 27. 02. 2016

V sobotu 27. februára 2016 OZ Šaľa – Tvoje mesto zorganizovalo brigádu na dopravnom ihrisku, kde sme chceli oslobodiť trávniky a chodníky...

Šaliansky anjel...ako to celé nakoniec d…

24.12.2015 Hits:7875 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel...ako to celé nakoniec dopadlo

Som úplne obyčajná žena. Som mama troch detí. Miška bude mať 6, Vili má 4 a pol roka a Riško čoskoro 2...

Hľadáme anjelov - zoznam č. 3

01.12.2015 Hits:6306 Správy Janka Zlatá

Hľadáme anjelov - zoznam č. 3

A máme tu posledný zoznam detí zo Šale, ktoré chceme tieto Vianoce potešiť darčekmi: 38) Pavel – 14 rokov38) Mário – 11 rokov 39)...

Hľadáme anjelov - zoznam č. 1

18.11.2015 Hits:6384 Správy Janka Zlatá

Hľadáme anjelov - zoznam č. 1

Milí priatelia Vianoc, zverejňujeme prvý zoznam mien, ktoré čakajú na svojich anjelov. Najprv by som vás však chcela pekne poprosiť, aby ste nekupovali...

PRAVIDLÁ SKUPINY - Čo by ste mali o nás určite vedieť Doporučený

PRAVIDLÁ SKUPINY - Čo by ste mali o nás určite vedieť

Poslanie skupiny, kto sme?

Dôvodom vzniku skupiny ŠAĽA – TVOJE MESTO (link na facebook) bol záujem zjednotiť občanov žijúcich v Šali a v blízkom okolí a spoločnými silami sa postarať, aby bolo naše mesto pre každého krajšie a útulnejšie. Začalo to vždy iba prechádzkami mestom, kde sme si stále viac uvedomovali, že je okolo nás veľa vecí, ktoré ničí čas a treba ich obnoviť. V súčasnosti riešime od menších projektov - obnova lavičiek, oprava oplotenia ihrísk, obnova prvkov na detských ihriskách, starostlivosť o parky, lesopark, čistenie brehov Váhu až po väčšie projekty - doprava v Šali, cyklochodník, komunálny odpad a pod. ...
SME NEPOLITICKÉ ZDRUŽENIE a nie je dôležité, či je niekto členom, sympatizantom akejkoľvek legálnej strany, či združenia. Poslaním skupiny je záujem na obnove mesta Šaľa. Na stránke www.salatvojemesto.eu nájdete podrobnejšie informácie o tejto činnosti. Ide o projekty, ktoré podporujeme, prispievame na ne. Organizačne, materiálne, finančne, či vlastnoručne :). Avšak vždy ide hlavne o prácu dobrovoľníkov zo Šale. Úspechy, ktoré mestský rozpočet nestoja nič, ale ich prínos sa ráta v desiatkach tisíc... Dopĺňanie informácií na stránku je kontinuálny proces.

Vážime si každého, komu jeho okolie nie je ľahostajné a ak nám sem tam aj pomôže, naša spoločná radosť nad dobre vykonaným dielom bude o to väčšia. Každá pomoc v naplnení našich spoločných plánov a vízií je vítaná!

Administrátormi skupiny sú:

 • Róbert Andráši
 • Jana Zlatá


Čo by ste mali vedieť predtým, než niečo zverejníte na nástenke facebookovej skupiny!

 1. Na FB stránke ŠTM sa nachádza dokument: Šaľa - užitočné kontakty na lekárov, služby, šport, verejné inštitúcie. Dokument je voľne editovateľný, preto vopred ďakujeme všetkým členom skupiny ŠTM za to, že doň pridávajú kontakty na lekárov, spolu s ich adresami a ordinačnými hodinami, za telefónne čísla, či linky na reštaurácie, fitká atď.
 2. Akékoľvek iné otázky nesúvisiace priamo s činnosťou skupiny ŠAĽA - TVOJE MESTO adresujte najskôr na www.google.sk, prípadne ich v prvom kroku zdieľajte s Vašimi priateľmi na svojom profile.
 3. Ak máte záujem o zverejnenie Vašich fotografií z akcií konaných v našom meste, fotky aj s popisom posielajte na mail  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , následne ich môžeme nahodiť na stránku www.salatvojemesto.eu a nalinkovať na facebook skupiny, aby sa nástenka skupiny nezahltila rozklikanými fotkami.
 4. Ohľadne platených parkovacích miest, poškodených dopravných značiek a verejného osvetlenia kontaktujte priamo zamestnancov MsÚ: Miroslav Políček - referent dopravy a technických činností, mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , telefón: 031/7705981, kl.224, mobil: 0911727871.
 5. Ak máte záujem zbaviť sa nepotrebných vecí ako oblečenia, nábytku, hračiek atď., všetkého, čo by možno ešte niekomu mohlo pomôcť a potešiť ho, kontaktujte OZ miniBodka v Hepaji (www.minibodka.sk), alebo Katolícku charitu, Organizáciu sociálnej starostlivosti Šaľa (http://www.oss.sala.sk/cms/clanok/80/kontakty/), prípadne môžete využiť modré zberné kontajneri. Veci na predaj, alebo naopak, veci čo zháňate, inzerujte vo Facebookovej skupine Burza Šaľanov.
 6. Ak odfotografujete zle parkujúce auto, pošlite fotku priamo na MsP, ktoré to bude riešiť, email:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  , prípadne zavolajte tel./fax: 031/ 770 6777
 7. Neporiadok pri smetných košoch treba nahlásiť priamo na MsÚ, Ing. Haládiková Edita - referent životného prostredia, mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , telefón 031/770 5981, kl. 223
 8. Nepokosené plochy, resp. konáre, ktoré treba opíliť, lebo niekde bránia vo výhľade, treba nahlásiť priamo na MsÚ, Ing. Braníková Gabriela - referent životného prostredia, mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , telefón 031/770 5981, kl. 223, mobil: 0911500060.
 9. Telefónne čísla na inštitúcie v meste, reštaurácie, lekárov atď., nájdete na stránke www.sala.sk , resp. www.firmysala.sk.
 10. Ak hľadáte strateného psíka, alebo nejakého ste našli, informáciu podajte aj do skupiny OZ Zatúlané psíky Šaľa. Takéto informácie totižto môžu byť po 3 dňoch od uverejnenia v skupine ŠTM, zmazané.
 11. Ak hľadáte pracovnú brigádu, obráťte sa prosím na pracovné agentúry, alebo priamo na veľké obchodné reťazce zastúpené v našom meste. Ak prácu ponúkate, Váš príspevok je vítaný, avšak môže byť po troch dňoch odstránený.
 12. Ak máte záujem o spropagovanie Vašej akcie, ktorá sa koná v Šali, alebo okolí (koncert, divadlo, krst knihy, program pre deti a pod.), pošlite prosím email s plagátom a informáciou o akcii na mail  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. Príspevky propagujúce akcie, ktoré neboli odsúhlasené budú zmazané.

Máme záujem na tom, aby sa diskusia na našich stránkach rozvíjala slobodne a otvorene, ale zároveň aby bola vždy slušná a korektná. Ak sa jej rozhodnete zúčastniť, nezabudnite prosím na dodržiavanie spoločných pravidiel.

Všeobecné a etické zásady pri publikovaní príspevkov na nástenku fb skupiny, alebo publikovanie komentárov pod príspevky na nástenke fb skupiny:

https://www.facebook.com/groups/salatvojemesto/

a) Nasledovné témy budú automaticky vyradené:

 • Príspevky na nástenke v ktorých nejde o verejný záujem - Individuálny dopyt na služby, alebo produkty (Napr.: Hľadám firmu na bezpečnostné dvere...Ahojte, viete mi poradiť dobrý PC servis v Šali?...Ktorý zubár je najlepší?... ) - použite prosím bezplatné vyhľadávače typu google a pod. , zverejňujte výzvy vo svojom fb profile medzi vlastnými priateľmi a pod.

Uvedomte si prosím, že skupina ŠAĽA – TVOJE MESTO je priestor, kde očakávame podnety na vylepšenia, opravy a skrášlovanie verejných priestorov. Čiže také, aby z toho profitovali všetci, alebo aspoň časť obyvateľstva mesta, okresu a pod. (napr. lavičky na Bottovej ulici sú polámané, viete nám nejako pomôcť? Oplotenie ihriska na Lúčnej potrebuje opravu, čo s tým? Nadácia xy ponúka peniaze na rozvoj kultúry pre mestá a Ozká a pod....)

Výnimkou budú osobné príspevky ak pôjde o ochranu zdravia, majetku, alebo iné naliehavé záležitosti (lieky, pomoc v núdzi, strata kľúčov a pod.). Tieto príspevky budú zmazané až po vyriešení záležitosti. 

b) Texty obsahujúce vulgarizmy budú odstránené, pokiaľ nie je vulgarizmus ojedinelý a nevyhnutný pre celistvosť textu (o prípustnosti v prípade sporu rozhodnú administrátori).

c) Prispievateľ má právo slobodne vyjadrovať svoje názory. Nesmie však pri tom porušovať občianske práva iných ľudí, znižovať dobré meno iných ľudí alebo organizácií, alebo zasahovať do súkromia iných ľudí s výnimkou prípadov, keď tieto osoby alebo organizácie sami konajú v rozpore so zákonom či dobrými mravmi a zverejnenie je vo verejnom záujme. Prispievateľ má viesť slušnú a vecnú diskusiu, nie sú prípustné urážajúce osobné útoky, vyhrážky, obťažovanie, vulgarizmy alebo obscénnosti.

d) Člen skupiny nesmie blokovať ostatných členov v skupine, čím by im znemožnil komentovanie príspevkov, alebo ich úplne blokoval pred prečítaním jeho príspevkov. Takéto závažné porušenie pravidiel môže viesť k odobratiu členstva v skupine.

e) Prispievateľ nesmie vkladať do diskusií osobné údaje iných diskutujúcich bez ich súhlasu.

f) Prispievateľ nesmie zverejňovať informácie nepravdivé, polopravdivé, neúplné alebo také, ktorých pravdivosť si nemohol dostatočne overiť, najmä pokiaľ by mohli poškodiť iné osoby alebo skupiny osôb. 

g) Prispievateľ nesmie propagovať násilie, agresivitu ako prostriedok riešenia konfliktov, politickú, občiansku, rasovú, národnostnú, náboženskú a inú neznášanlivosť, či pornografiu. Preukazuje primeranú úctu iným štátom, národom, ich tradíciám, kultúre a morálke.

h) Prispievateľ je povinný používať úradný jazyk, tj. slovenčinu, prípadne pri cudzojazyčných príspevkoch udávať slovenský preklad.

ŠAĽA – TVOJE MESTO si vyhradzuje právo odstrániť akýkoľvek príspevok, ktorý je v rozpore s týmito pravidlami.

Naposledy zmenenépondelok, 04 január 2016 13:15
Viac z tejto kategórie: « ŠAĽA JE AJ TVOJE MESTO
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login