Menu
RSS
 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next

Šaliansky anjel 2017 - ako sa stať anjel…

19.11.2017 Hits:4965 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel 2017 - ako sa stať anjelom

„Človek je tak krásny, ako krásna je jeho duša. Tak veľký, ako velké je jeho srdce. Tak starý, na kolko sa cíti....

Šaliansky anjel 2016 - poďakovanie

29.12.2016 Hits:3432 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel 2016 - poďakovanie

5 týždňov ubehlo ako voda a ja vás všetkých musím veľmi pochváliť, že konečne začíname mať celú akciu zvládnutú od vyhlásenia prvého...

ŠALIANSKY ANJEL 2016

20.11.2016 Hits:3930 Projekty Janka Zlatá

ŠALIANSKY ANJEL 2016

„Ľudia málo myslia na to, čo majú, ale viacej na to, čo im chýba.“ V poslednej dobe na túto vetu, ktorú som si...

SÍDLISKOVICA 2016 – SÍDLISKO VÁH

03.09.2016 Hits:6307 Sídliská Janka Zlatá

SÍDLISKOVICA 2016 – SÍDLISKO VÁH

OZ Šaľa – Tvoje mesto – Róbert Andráši, Peter Hlavatý a Peter Janek zorganizovali 1. ročník Sídliskovice na sídlisku Váh v sobotu...

DEŇ ZEME 2016 – ČISTENIE BREHOV VÁHU S G…

15.04.2016 Hits:6180 Brehy Váhu - Prímestský park Váh Janka Zlatá

DEŇ ZEME 2016 – ČISTENIE BREHOV VÁHU S GULÁŠOM

V sobotu 23. 04. 2016 organizuje OZ ŠAĽA – TVOJE MESTO a Mesto Šaľa čistenie brehov Váhu v spolupráci s podnikateľmi z...

Dopravné ihrisko - brigáda 27. 02. 2016

28.02.2016 Hits:6545 Sídliská Janka Zlatá

Dopravné ihrisko - brigáda 27. 02. 2016

V sobotu 27. februára 2016 OZ Šaľa – Tvoje mesto zorganizovalo brigádu na dopravnom ihrisku, kde sme chceli oslobodiť trávniky a chodníky...

Šaliansky anjel...ako to celé nakoniec d…

24.12.2015 Hits:7875 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel...ako to celé nakoniec dopadlo

Som úplne obyčajná žena. Som mama troch detí. Miška bude mať 6, Vili má 4 a pol roka a Riško čoskoro 2...

Hľadáme anjelov - zoznam č. 3

01.12.2015 Hits:6307 Správy Janka Zlatá

Hľadáme anjelov - zoznam č. 3

A máme tu posledný zoznam detí zo Šale, ktoré chceme tieto Vianoce potešiť darčekmi: 38) Pavel – 14 rokov38) Mário – 11 rokov 39)...

Hľadáme anjelov - zoznam č. 1

18.11.2015 Hits:6384 Správy Janka Zlatá

Hľadáme anjelov - zoznam č. 1

Milí priatelia Vianoc, zverejňujeme prvý zoznam mien, ktoré čakajú na svojich anjelov. Najprv by som vás však chcela pekne poprosiť, aby ste nekupovali...

Róbert Andráši

Róbert Andráši

URL webstránky:

PRAVIDLÁ SKUPINY - Čo by ste mali o nás určite vedieť

Poslanie skupiny, kto sme?

Dôvodom vzniku skupiny ŠAĽA – TVOJE MESTO (link na facebook) bol záujem zjednotiť občanov žijúcich v Šali a v blízkom okolí a spoločnými silami sa postarať, aby bolo naše mesto pre každého krajšie a útulnejšie. Začalo to vždy iba prechádzkami mestom, kde sme si stále viac uvedomovali, že je okolo nás veľa vecí, ktoré ničí čas a treba ich obnoviť. V súčasnosti riešime od menších projektov - obnova lavičiek, oprava oplotenia ihrísk, obnova prvkov na detských ihriskách, starostlivosť o parky, lesopark, čistenie brehov Váhu až po väčšie projekty - doprava v Šali, cyklochodník, komunálny odpad a pod. ...
SME NEPOLITICKÉ ZDRUŽENIE a nie je dôležité, či je niekto členom, sympatizantom akejkoľvek legálnej strany, či združenia. Poslaním skupiny je záujem na obnove mesta Šaľa. Na stránke www.salatvojemesto.eu nájdete podrobnejšie informácie o tejto činnosti. Ide o projekty, ktoré podporujeme, prispievame na ne. Organizačne, materiálne, finančne, či vlastnoručne :). Avšak vždy ide hlavne o prácu dobrovoľníkov zo Šale. Úspechy, ktoré mestský rozpočet nestoja nič, ale ich prínos sa ráta v desiatkach tisíc... Dopĺňanie informácií na stránku je kontinuálny proces.

Vážime si každého, komu jeho okolie nie je ľahostajné a ak nám sem tam aj pomôže, naša spoločná radosť nad dobre vykonaným dielom bude o to väčšia. Každá pomoc v naplnení našich spoločných plánov a vízií je vítaná!

Administrátormi skupiny sú:

 • Róbert Andráši
 • Jana Zlatá


Čo by ste mali vedieť predtým, než niečo zverejníte na nástenke facebookovej skupiny!

 1. Na FB stránke ŠTM sa nachádza dokument: Šaľa - užitočné kontakty na lekárov, služby, šport, verejné inštitúcie. Dokument je voľne editovateľný, preto vopred ďakujeme všetkým členom skupiny ŠTM za to, že doň pridávajú kontakty na lekárov, spolu s ich adresami a ordinačnými hodinami, za telefónne čísla, či linky na reštaurácie, fitká atď.
 2. Akékoľvek iné otázky nesúvisiace priamo s činnosťou skupiny ŠAĽA - TVOJE MESTO adresujte najskôr na www.google.sk, prípadne ich v prvom kroku zdieľajte s Vašimi priateľmi na svojom profile.
 3. Ak máte záujem o zverejnenie Vašich fotografií z akcií konaných v našom meste, fotky aj s popisom posielajte na mail  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , následne ich môžeme nahodiť na stránku www.salatvojemesto.eu a nalinkovať na facebook skupiny, aby sa nástenka skupiny nezahltila rozklikanými fotkami.
 4. Ohľadne platených parkovacích miest, poškodených dopravných značiek a verejného osvetlenia kontaktujte priamo zamestnancov MsÚ: Miroslav Políček - referent dopravy a technických činností, mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , telefón: 031/7705981, kl.224, mobil: 0911727871.
 5. Ak máte záujem zbaviť sa nepotrebných vecí ako oblečenia, nábytku, hračiek atď., všetkého, čo by možno ešte niekomu mohlo pomôcť a potešiť ho, kontaktujte OZ miniBodka v Hepaji (www.minibodka.sk), alebo Katolícku charitu, Organizáciu sociálnej starostlivosti Šaľa (http://www.oss.sala.sk/cms/clanok/80/kontakty/), prípadne môžete využiť modré zberné kontajneri. Veci na predaj, alebo naopak, veci čo zháňate, inzerujte vo Facebookovej skupine Burza Šaľanov.
 6. Ak odfotografujete zle parkujúce auto, pošlite fotku priamo na MsP, ktoré to bude riešiť, email:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  , prípadne zavolajte tel./fax: 031/ 770 6777
 7. Neporiadok pri smetných košoch treba nahlásiť priamo na MsÚ, Ing. Haládiková Edita - referent životného prostredia, mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , telefón 031/770 5981, kl. 223
 8. Nepokosené plochy, resp. konáre, ktoré treba opíliť, lebo niekde bránia vo výhľade, treba nahlásiť priamo na MsÚ, Ing. Braníková Gabriela - referent životného prostredia, mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , telefón 031/770 5981, kl. 223, mobil: 0911500060.
 9. Telefónne čísla na inštitúcie v meste, reštaurácie, lekárov atď., nájdete na stránke www.sala.sk , resp. www.firmysala.sk.
 10. Ak hľadáte strateného psíka, alebo nejakého ste našli, informáciu podajte aj do skupiny OZ Zatúlané psíky Šaľa. Takéto informácie totižto môžu byť po 3 dňoch od uverejnenia v skupine ŠTM, zmazané.
 11. Ak hľadáte pracovnú brigádu, obráťte sa prosím na pracovné agentúry, alebo priamo na veľké obchodné reťazce zastúpené v našom meste. Ak prácu ponúkate, Váš príspevok je vítaný, avšak môže byť po troch dňoch odstránený.
 12. Ak máte záujem o spropagovanie Vašej akcie, ktorá sa koná v Šali, alebo okolí (koncert, divadlo, krst knihy, program pre deti a pod.), pošlite prosím email s plagátom a informáciou o akcii na mail  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. Príspevky propagujúce akcie, ktoré neboli odsúhlasené budú zmazané.

Máme záujem na tom, aby sa diskusia na našich stránkach rozvíjala slobodne a otvorene, ale zároveň aby bola vždy slušná a korektná. Ak sa jej rozhodnete zúčastniť, nezabudnite prosím na dodržiavanie spoločných pravidiel.

Všeobecné a etické zásady pri publikovaní príspevkov na nástenku fb skupiny, alebo publikovanie komentárov pod príspevky na nástenke fb skupiny:

https://www.facebook.com/groups/salatvojemesto/

a) Nasledovné témy budú automaticky vyradené:

 • Príspevky na nástenke v ktorých nejde o verejný záujem - Individuálny dopyt na služby, alebo produkty (Napr.: Hľadám firmu na bezpečnostné dvere...Ahojte, viete mi poradiť dobrý PC servis v Šali?...Ktorý zubár je najlepší?... ) - použite prosím bezplatné vyhľadávače typu google a pod. , zverejňujte výzvy vo svojom fb profile medzi vlastnými priateľmi a pod.

Uvedomte si prosím, že skupina ŠAĽA – TVOJE MESTO je priestor, kde očakávame podnety na vylepšenia, opravy a skrášlovanie verejných priestorov. Čiže také, aby z toho profitovali všetci, alebo aspoň časť obyvateľstva mesta, okresu a pod. (napr. lavičky na Bottovej ulici sú polámané, viete nám nejako pomôcť? Oplotenie ihriska na Lúčnej potrebuje opravu, čo s tým? Nadácia xy ponúka peniaze na rozvoj kultúry pre mestá a Ozká a pod....)

Výnimkou budú osobné príspevky ak pôjde o ochranu zdravia, majetku, alebo iné naliehavé záležitosti (lieky, pomoc v núdzi, strata kľúčov a pod.). Tieto príspevky budú zmazané až po vyriešení záležitosti. 

b) Texty obsahujúce vulgarizmy budú odstránené, pokiaľ nie je vulgarizmus ojedinelý a nevyhnutný pre celistvosť textu (o prípustnosti v prípade sporu rozhodnú administrátori).

c) Prispievateľ má právo slobodne vyjadrovať svoje názory. Nesmie však pri tom porušovať občianske práva iných ľudí, znižovať dobré meno iných ľudí alebo organizácií, alebo zasahovať do súkromia iných ľudí s výnimkou prípadov, keď tieto osoby alebo organizácie sami konajú v rozpore so zákonom či dobrými mravmi a zverejnenie je vo verejnom záujme. Prispievateľ má viesť slušnú a vecnú diskusiu, nie sú prípustné urážajúce osobné útoky, vyhrážky, obťažovanie, vulgarizmy alebo obscénnosti.

d) Člen skupiny nesmie blokovať ostatných členov v skupine, čím by im znemožnil komentovanie príspevkov, alebo ich úplne blokoval pred prečítaním jeho príspevkov. Takéto závažné porušenie pravidiel môže viesť k odobratiu členstva v skupine.

e) Prispievateľ nesmie vkladať do diskusií osobné údaje iných diskutujúcich bez ich súhlasu.

f) Prispievateľ nesmie zverejňovať informácie nepravdivé, polopravdivé, neúplné alebo také, ktorých pravdivosť si nemohol dostatočne overiť, najmä pokiaľ by mohli poškodiť iné osoby alebo skupiny osôb. 

g) Prispievateľ nesmie propagovať násilie, agresivitu ako prostriedok riešenia konfliktov, politickú, občiansku, rasovú, národnostnú, náboženskú a inú neznášanlivosť, či pornografiu. Preukazuje primeranú úctu iným štátom, národom, ich tradíciám, kultúre a morálke.

h) Prispievateľ je povinný používať úradný jazyk, tj. slovenčinu, prípadne pri cudzojazyčných príspevkoch udávať slovenský preklad.

ŠAĽA – TVOJE MESTO si vyhradzuje právo odstrániť akýkoľvek príspevok, ktorý je v rozpore s týmito pravidlami.

23. 04. 2013 o 9:30 brigáda v lesoparku

Vidíme, že hojdačka v Lesoparku je často plná detí a chodia tam rodinky s deťmi. Že sú využívané aj sedenia pri tomto detskom kútiku. Z nadácie Orange sme dostali financie na zakúpenie aj ďalších prvkov pre deti.
18.a19.4. 2013 zorganizovala Gabika Lacková skupinu dobrovoľníkov, ktorí pripravili miesto na montáž nových detských prvkov – kormidiel na hranie pre deti.
23.4.2013 bude hotová súčiastka od zámočníka na kormidlovú hojdačku, ktorú budeme v utorok inštalovať. Zároveň chceme osadiť smetné koše v Lesoparku, stojan na bicykle a lavičku. Príďte nám pomôcť betónovať tieto prvky v Lesoparku 23.4.2013 od 9:30 v detskom kútiku v Lesoparku.

Róbert Andráši

 

20.4.2013 Deň Zeme - čistenie brehov Váhu

20.4.2013 sme zorganizovali Čistenie brehov Váhu v rámci Dňa Zeme. Už po druhý krát sme túto akciu spojili s varením Gulášu. Minulý rok varilo Guláš OZ Záhrada – JOY HOUSE.

Tento rok varilo Guláš OZ MiniBodka. Aj tentokrát vďačíme za Guláš firme FERADO s.r.o., konkrétne Valterovi Hrebíkovi a Andrejke Hrebíkovej. Spoluorganizáromi bolo OZ Petra Bošňáka a mesto Šaľa. Mesto Šaľa zabezpečilo po oboch stranách Váhu, kontajnery na odpad. Vrecia nám dodala firma SITA a.s., ktorá sa stará o odpadové hospodárstvo v Šali.
Stretnutie na oboch stranách Váhu bolo o 9:00. Na Šalianskej strane Váhu zabezpečovali organizáciu brigády Róbert Andráši a Gabika Lacková.

Na Večanskej strane Váhu zabezpečila organizáciu brigády Elena Bučková. Mali sme pripravené pre každého rukavice a vrecia. Tiež sme každého postriekali repelentom proti kliešťom, keďže sa kliešte v poslednom čase začali vyskytovať pri brehoch Váhu v hojnejšom počte. Pre seniorov sme mali k dispozícii aj napichovátka na zbieranie odpadu.

Na Šalianskej strane sme sa rozdelili na štyri skupiny. 1. Skupinu viedol Valter Hrebík a zbierali odpad od dopravného mosta smerom k Čerešňovému sadu. Druhú skupinu viedla Gabika Lacková a v tejto skupine boli aj učiteľky so ZŠ Ľ. Štúra aj so žiakmi. Deti mali o zábavu postarané, lebo v tejto druhej skupine bol aj majiteľ dvoch menších psíkov a títo psíci boli na dnešnom čistení brehov Váhu.
Tretia skupina vyrážala z Družstevnej ulice, ktorej čistenie organizovala Zuzana Káčeriková, učiteľka Salsy. Štvrtú skupina zbierala vytipované čierne skládky pod vedením Róberta Andrášiho.

Počas čistenia brehov Váhu prebiehala aj prevenčná akcia MsP. Mestská polícia chodila po jednotlivých táborákoch na brehoch Váhu a zdôrazňovali ľuďom, nutnosť upratať si po sebe pred odchodom z pikniku, grilovačky, či varenia gulášu. Policajti MsP rozdávali piknikujúcim návštevníkom vrecia na zber odpadu. Deťom zo ZŠ Ľ. Štúra sa veľmi páčilo stretnutie s policajtami MsP, keď videli, že to má zmysel čo robia.

Najviac odpadu na Šalianskej strane Váhu bolo pod násypom pri Družstevnej ulici. Bolo tam cca 16 pneumatík a veľké množstvo šatstva a nerozdaných letákov supermarketov. Bolo tam odpadu také množstvo, že sa ani nezmestilo všetko do kontajnera na Šalianskej strane Váhu a časť sme museli zaniesť do kontajnera na Večiansku stranu Váhu.

Od 12:00 do 15:00 sa v areáli Hepaja rozdalo 66 porcií Gulášu. Posedenie pri Guláši a nápojoch bolo plné príhod toho čo kto našiel na dnešnom čistení brehov Váhu. Prídite nabudúce na čistenie brehov Váhu aj Vy.

Fotky z akcie nájdete pod článkom.

Starajme sa o svoje okolie.

Úprava areálu bývalého kúpaliska na športové aktivity – dráha pre bikerov

Hneď ako sa v apríli oteplilo, začali členovia PaKo Free Style Crew čistiť areál bývalého kúpaliska od neporiadku a začali si pripravovať dráhy. Vo štvrtok 18.4.2013 vyzbierali 10 vriec odpadu v priestore, ktorý upravujú pre budúcu dráhu pre bikerov. Fotky pod článkom sú z piatka 19.4.2013, kde už je vidno kade bude viesť trasa budúcej dráhy pre bikerov. V sobotu 20.4.2013 plánujú od rána dokončovať vyčistenie budúcej trate, aby v nedeľu už mohli použiť rotavátor. PaKo Free Style Crew nezdružuje len bikerov, ale aj snowbordistov. Priestor pre snowbordistov bude priamo susediť s traťou bikerov. Snowbordisti si zabezpečia špeciálne koberce pre tento šport.

Naše návrhy na zvýšenie bezpečnosti dopravy v Šali do vybudovania obchvatu

Opatrenia na zvýšenie bezpečnosti dopravy v Šali do vybudovania obchvatu mesta Šaľa - návrhy z občianskej skupiny Šaľa - Tvoje mesto, OZ Petra Bošňáka a aj nápady, pripomienky od pracovníkov MsÚ sa tu nachádzajú s kt. sme to konzultovali.

Možnou alternatívou k vypracovanému stavebnému riešeniu obchvatu by bolo vybudovanie obchvatu Šale bez nutnosti výstavby nového mosta (s napojením na diaľnicu za Šoporňou).

Dovtedy navrhujeme prijať nasledovné opatrenia :

1. Vybudovanie betónového murovaného ostrovčeka a zväčšenie polomeru zakrivenia prvej príjazdovej zákruty na ul. Kráľovská smerom od Galanty z cesty 1/75. Navrhujeme z jestvujúceho malého polomeru oblúka zákruty prerobiť na možné bezpečné maximum zakrivenia.

 • Dôvody: Nedostatočná plynulosť a bezpečnosť oblúka zákruty od Galanty.

Pri SOUP pre zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie prvého dojmu z nášho mesta. Súčasný oblúk vstupnej komunikácie zväčšiť z R5 na min. R20 z dôvodu bezpečnosti a plynulého prejazdu vozidiel s nadrozmerným nákladom ako aj z dôvodu priechodnosti pri možných dopravných nehodách, živelných haváriách, evakuáciách atď.

2. Vybudovanie kruhového objazdu na križovatke ciest SNP a Kráľovská s malým stredovým ostrovčekom s vyústením 4 ciest a jedného rázcestia so zaraďovacím- odbočovacím pruhom vedeným cez súčasný zelený ostrovček z Kráľovskej ul. smerom do mesta a ponechaný jeden samostatný odbočovací pruh smerom na most.

3. Spevnenie krajníc a rozbitej vozovky na ul. Kráľovskej od Olympie po Trikotu a odstránenie hlbokých a nebezpečných jám a výmoľov.

4. Zmenšenie priemeru stredového ostrovčeka kruhového objazdu na Nitrianskej ul. vo Veči cca o 400 cm a spevnenie okraja pevnou dlažbou pre vytvorenie prijateľných podmienok pre prejazd kamiónov.
Mesto by malo žiadať od TESCO rekonštrukciu nevyhovujúceho riešenia križovatky. Zároveň by sa pri tejto príležitosti docielilo urýchlené vybavenie kolaudácie tohto kruhového objazdu s TESCO-m.

5. Podstatné zmenšenie priemeru stredového ostrovčeka kruhového objazdu na námestí sv. Juraja a spevnenie jeho okraja dlažbou pre vytvorenie vhodných podmienok pre prejazd kamiónov. Stredový ostrovček má byť len informatívny, jeho nadmerná veľkosť bráni hladkému tranzitu kamiónovej dopravy a spôsobuje kolízie.

6. Vybudovanie parkoviska pre osobné autá pri železničnej stanici formou prenájmu súčasného parkoviska podnikateľskému subjektu, ktorý stavebné úpravy
vykoná, zabezpečí organizačnú stránku projektu bude vyberať parkovné alebo vydávať permanentky, udržovať plochy atď.

7. Urýchlené vybavenie kolaudácie pešej zóny, aby sa mohli vykonať žiadané úpravy a adaptácie nových oddychových a užívateľských prvkov verejného priestranstva.

8. Vyznačenie prechodov pre chodcov medzi železničnou stanicou a autobusovou stanicou a prechodov pre chodcov s vyznačenou hranicou priestoru autobusovej stanice. Navrhujeme pre chodcov sprístupniť zelený ostrovček osadením chodníka popri ceste, spolu so zábradlím chrániacim pred vstupom chodcov do vozovky.

9. Vyregulovanie svetelnej signalizácie na križovatkách pri Kauflande, Štúrovej a zatiaľ aj pri Trikote za účelom lepšieho zladenia plynulosti cestnej premávky podľa skutkového stavu a počtu práve prechádzajúcich vozidiel.

10. Zaslanie žiadosti na Železnice Slovenskej Republiky o premiestnenie výhybiek, slúžiacich na presmerovanie železničných súprav.
V súčasnosti sa posunujú súpravy medzi koľajami cez výhybky, ktoré sú desaťročia umiestnené až za rampami. Z tohto dôvodu sú obyvatelia mesta a okolitých obcí šikanovaní niekoľko desiatok rokov starým riešením ŽSR!
ŽSR bezohľadne zdržujú premávku v intraviláne mesta častým uzatváraním závor napriek tomu, že presuny súprav a železničnej techniky na stanici a medzi koľajiskami sú čiste vnútropodnikovou záležitosťou ŽSR!
Tisíce občanov mesta takmer nevyužíva služby ŽSR kvôli otrasnej kultúre cestovania, paradoxom je že si môžu vychutnať aspoň šikanu, ktorá prežila celé režimy. Dokedy ňou budú trpieť tisícky daňových poplatníkov a účastníkov cestnej dopravy ?

Sme radi, že sme mohli zadefinovať konštruktívne postrehy a riešenia občanov mesta Šaľa a prispieť k skvalitneniu a bezpečnosti cestnej premávky v meste Šaľa.
Sme otvorení spolupráci za zlepšenie životných podmienok a bezpečnosti v meste.

S pozdravom
Gabriela Lacková, predseda OZ Petra Bošňáka
Róbert Andráši, organizátor OS Šaľa -Tvoje mesto
Andrej Csillag, fa Artandy

V Šali, 13.3.2013

Tento bod súvisí s jedn. z možn. zdrojov financovania aj bezpečnosti dopravy.

11. - Vytvoriť „Pantheón mesta Šaľa“ s kamennou platňou, kde by boli zapísaní občania, ktorí finančne, duchovne resp. iným spôsobom
prispeli k rozvoju mesta.

Obnova sídlisk, ul.Novomeského

Lavičky pri ihrisku na ul. Novomeského zvetrávajú. Tak ako všetko z dreva, ak sa oň nik nestará. Aj tieto lavičky si žiadali nový náter. Snažili sme sa do týchto aktivít zapojiť aj bezdomovcov, no žiaľ, neprišli. Bezdomovci, s ktorými sme doteraz robili, už majú prácu a ubytovanie mimo Šale. A noví sa neukázali...

Vďaka patrí Marekovi Škrabalovi, ktorý sa ku mne pridal a pomohol pri obnove týchto lavičiek.

LESOPARK - zbieranie odpadu

LESOPARK - BREHY VÁHU - dnes sme s Marekom Škrabalom spolu pozbierali 6 vriec odpadkov. Zbierali sme od dopravného mosta na násypoch smerom k družstvu a v Lesoparku. Následne sme vymenili na 7-mich miestach v LESOPARKU vrecia, ktoré sú pripevnené k stromom. Je vidieť, že ľudia začínajú odpadky hádzať do týchto vriec, boli väčšinou naplnené do tretiny a do polovice. Marek potom ešte zbieral smerom do mesta a ja som zbieral ešte pri dopravnom moste medzi dvomi násypmi. Na fotke je odfotená časť, kde som sa už nedostal, lebo som nazbieral ešte ďalšie tri vrecia. Vidieť aj nárazník od Pegueota.. Ak niekto bude mať čas pri dopravnom moste vyzbierať odpadky, tak to urobte. Ak nie, tak o týždeň to dokončíme. Ďakujem Marekovi Škrabalovi, že prišiel a zbieral.

O Nás

Sme Šaľania, ktorí sa aktívne zaujímajú o naše okolie. Pri prechádzkach mestom sme si stále viac uvedomovali, že je v meste veľa vecí, ktoré už čas ničí a treba ich obnoviť. Na jeseň  v roku 2010 som si všimol na fóre mestského webu, že Šaľania upozorňujú na jednotlivé poškodené prvky na sídliskách. Upozornili na roztrhnuté pletivo na detskom ihrisku, kade mohli prechádzať mačky a psy. Upozornili aj na poškodený basketbalový kôš, na poškodené lavičky. Keď žiadali Šaľania mesto o opravu, často sa stretávali s odpoveďou, že nie sú financie na tieto opravy. Uvedomil som si, že tieto poškodené prvky vieme vlastnými silami opraviť, ak by sa nám podarilo zabezpečiť materiál. Začal som so zháňaním materiálu a ľudí, ktorí podobne zmýšľajú a založili sme občiansku skupinu Šaľania pre Šaľu, neskôr Šaľa - Tvoje mesto.

Ing. Róbert Andráši

organizátor skupiny Šaľa – Tvoje mesto

Výstup na Veľký Choč

18.8. Sobota výstup na Veľký Choč.

Bolo nás 13. V piatok sme boli v Španej doline, je tam banícky orloj, tiež sa spustí každú celú hodinu. Boli sme v piatok aj na Studienke v Starých horách. Piati z nás čo ešte vládali išli ešte v sobotu na Štrbské pleso a v nedeľu na celonárodný výstup na Kriváň. Viac info a fotiek v skupine Šaliansky klub turistov.

Naučme spolu deti šetriť životné prostredie separovaním odpadu

Ide o spustenie separácie papiera a plastov na základných školách. Do základných škôl zakúpime koše na triedenie odpadu do tried a do chodieb. Do tohoto projektu sme zapojili Základnú školu Murgašova a Základnú školu Hollého vo Veči.

K detom prídeme aj na besedu. Rozdáme deťom z 1. stupňa  pravítka vytlačené špeciálne k tomuto projektu, kde bude hravou formou vláčika zobrazený postup separovania. Projekt vypracovali Štefan Göndor a Róbert Andráši.

Realizácia tohoto projektu bude na jar 2013.

Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Facebook Login