Menu
RSS
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Šaliansky anjel 2017 - ako sa stať anjel…

19.11.2017 Hits:3830 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel 2017 - ako sa stať anjelom

„Človek je tak krásny, ako krásna je jeho duša. Tak veľký, ako velké je jeho srdce. Tak starý, na kolko sa cíti....

Šaliansky anjel 2016 - poďakovanie

29.12.2016 Hits:2517 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel 2016 - poďakovanie

5 týždňov ubehlo ako voda a ja vás všetkých musím veľmi pochváliť, že konečne začíname mať celú akciu zvládnutú od vyhlásenia prvého...

ŠALIANSKY ANJEL 2016

20.11.2016 Hits:3414 Projekty Janka Zlatá

ŠALIANSKY ANJEL 2016

„Ľudia málo myslia na to, čo majú, ale viacej na to, čo im chýba.“ V poslednej dobe na túto vetu, ktorú som si...

SÍDLISKOVICA 2016 – SÍDLISKO VÁH

03.09.2016 Hits:5019 Sídliská Janka Zlatá

SÍDLISKOVICA 2016 – SÍDLISKO VÁH

OZ Šaľa – Tvoje mesto – Róbert Andráši, Peter Hlavatý a Peter Janek zorganizovali 1. ročník Sídliskovice na sídlisku Váh v sobotu...

DEŇ ZEME 2016 – ČISTENIE BREHOV VÁHU S G…

15.04.2016 Hits:5086 Brehy Váhu - Prímestský park Váh Janka Zlatá

DEŇ ZEME 2016 – ČISTENIE BREHOV VÁHU S GULÁŠOM

V sobotu 23. 04. 2016 organizuje OZ ŠAĽA – TVOJE MESTO a Mesto Šaľa čistenie brehov Váhu v spolupráci s podnikateľmi z...

Dopravné ihrisko - brigáda 27. 02. 2016

28.02.2016 Hits:5269 Sídliská Janka Zlatá

Dopravné ihrisko - brigáda 27. 02. 2016

V sobotu 27. februára 2016 OZ Šaľa – Tvoje mesto zorganizovalo brigádu na dopravnom ihrisku, kde sme chceli oslobodiť trávniky a chodníky...

Šaliansky anjel...ako to celé nakoniec d…

24.12.2015 Hits:6726 Správy Janka Zlatá

Šaliansky anjel...ako to celé nakoniec dopadlo

Som úplne obyčajná žena. Som mama troch detí. Miška bude mať 6, Vili má 4 a pol roka a Riško čoskoro 2...

Hľadáme anjelov - zoznam č. 3

01.12.2015 Hits:5106 Správy Janka Zlatá

Hľadáme anjelov - zoznam č. 3

A máme tu posledný zoznam detí zo Šale, ktoré chceme tieto Vianoce potešiť darčekmi: 38) Pavel – 14 rokov38) Mário – 11 rokov 39)...

Hľadáme anjelov - zoznam č. 1

18.11.2015 Hits:5177 Správy Janka Zlatá

Hľadáme anjelov - zoznam č. 1

Milí priatelia Vianoc, zverejňujeme prvý zoznam mien, ktoré čakajú na svojich anjelov. Najprv by som vás však chcela pekne poprosiť, aby ste nekupovali...

Porada s MsP a OR PZ - riešenie aktuálnych problémov Doporučený

Porada s MsP a OR PZ - riešenie aktuálnych problémov

V pondelok 05. mája 2014 sa uskutočnila porada so Šalianskou Mestskou políciou a Okresným riaditeľstvom Policajného zboru, ohľadne najnovších problémov v Šali a podnetov od občanov. Porady sa zúčastnili: Okresný riaditeľ PZ - mjr. Roman Révay, Zástupca riaditeľa PZ - plk. Ladislav Papp, náčelník MsP - Peter Krokavec a za OZ Šaľa - Tvoje mesto: Ľudovít Zlatý a Róbert Andráši.

Prerokovali sme tieto podnety:
1. Krádeže na čerpacích staniciach
Oznámili sme presné číslo spisu, ktorý nebol vyriešený a meno pracovníka, ktorý prípad riešil a nebol použitý pre vyriešenie prípadu záznam z kamery. Vedenie okresného riaditeľstva zistí, kde nastalo pochybenie. Taktiež sme sa dozvedeli, že kamerový systém na čerpacích staniciach je súkromný, pričom súkromná osoba, nie je povinná vydať záznam. Taktiež niekedy dochádza k oneskoreniam v získavaní záznamov, nakoľko kamerové systémy nemusia byť spravované zamestnancami, ale tretími stranami (firmy). Niekedy sa stáva, že záznam kvôli nečinnosti vlastníka systému expiruje.

2. Ako vyriešia prípad výrastkov z videa v ktorom šikanovali chlapca? Ako sa chystajú zabezpečiť bezpečnosť Večianskych detí?
Mestská polícia na základe videa na fb prípad ešte v nedeľu objasnila. Zistili meno obete, meno chlapca, ktorý šikanoval aj toho, čo to natáčal a podnecoval ho konaniu. Budú predvolaní na políciu rodičia aj s chlapcami. Po ich vypočutí bude prípad postúpený úradu pre sociálne veci a rodinu, nakoľko páchatelia nemajú ešte 15 rokov.
Bezpečnosť Večianskych detí bude riešená aj častejšou hliadkou MsP v popoludnajších hodinách. Mestká polícia spolu s policajným zborom bude pokračovať v zvyšovaní povedomia a bezpečnosti prednáškami na školách. Minulý rok sa na 62+ prednáškach zúčastnilo viac ako 1500 detí.
Je taktiež veľmi dôležité, aby ľudia nezostali ľahostajní. Keď uvidia šikanu, bitky, aby zakročili (ak sa na to cítia), resp. zavolali na známe čísla 159, alebo 158. Na videu bolo totižto vidieť, ako dospelí zostali nečinne sedieť na lavičke a iba sa prizerali... Riešením je tiež nahrať takéto situácie napr. do telefónu a postúpiť ich potom polícii.
 
3. Žiadosť o kontrolovanie zodpovednosti vodičov zastavovať pri prechodoch aj na základe toho, že nedávno auto nedalo prednosť dievčatku na prechode pre chodcov pri moste.
Policajný zbor zameria akcie na kontrolu vodičov, či zastavujú pri prechodoch pre chodcov. Polícia vyzýva ľudí, aby používali reflexné prvky, pretože často majú chodci tmavé oblečenie. Prechody pre chodcov v Šali nemajú svetelné prvky ako sú napr. v Nitre. VÚC projekt v rámci prevencie kriminality pre osvetlenie prechodov bol žiaľ tento rok neúspešný. MsP sa bude snažiť tento projekt tlačiť a zrealizovať.

4. Žiadosť o kontrolovanie dodržiavania značky zákazu vjazdu medzi cukrárňou a okresnou políciou.
Policajný zbor bude kontrolovať dodržiavanie značky. Značka zákazu vjazdu je len z jednej strany, je potrebné ju osadiť aj z druhej strany vjazdu.

5. Je potrebná značka STOP pri MsÚ?
Spýtali sme sa na to Dopravnej polície a odpoveď bola áno, je tam potrebná. Križovatka je neprehľadná, nakoľko je tam aj výjazd z parkoviska. Mesto pripravilo projekt, ktorý pripravil a podpísal projektant pričom značka STOP bola v ňom vyznačená.

6. Žiadosť o riešenie situácie s "veštkyňami", ktoré sa nedávno prisťahovali do Šale.
PZ zistí možnosti.

7. Z reklamného nápisu Tesco pri kruhovom objazde visí látka, môže na niekoho padnúť.
MsP už požiadala Tesco o vyriešenie poškodeného reklamného pútača.

8. Žiadosť, aby boli odstraňované zo sídlisk nákupné vozíky obchodných reťazcov.
MsP rieši s vedením Tesco Šaľa. Ešte tento týždeň prebehne stretnutie na MsP, pričom sa bude klásť dôraz na systémové riešenie a nie len následný zber po výzvach.

9. Akým spôsobom sa dá riešiť kruhový objazd vo Veči?
Jednou z možností je zrušiť kruhový objazd a nahradiť svetelnou signalizáciou, ďalšou z možností je zväčšenie priemeru kruhového objazdu. Je potrebné aby Tesco odovzdalo kruhový objazd SSC.

10. Krážež na pozemku OZ Zatúlané psíky.
V stredu bude stretnutie s predsedkyňou združenia, zástupcami MsP, okresnej polície a členov OZ ŠAĽA - TVOJE MESTO. Riešením bude pravdepodobne montáž preventívneho technického zariadenia.

Róbert Andráši

Naposledy zmenenéstreda, 07 máj 2014 15:51

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: 48.16345,17.886147
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login