Menu
RSS

Čistenie pravého brehu Váhu 19. 11. 2013

Čistenie pravého brehu Váhu 19. 11. 2013

V utorok 19. 11. 2013 sme pokračovali v čistení pravého brehu Váhu tam, kde sme v nedeľu prestali. Stretli sme sa 10:00 a vyzbierali sme odpad od domčeka na vode až po Družstevnú ulicu.

V utorok sme zbierali odpad s Medveďom. Medveď má zo sebou vždy nožnice a pílku. Tam, kde sa najčastejšie hromadí odpad, tak tie miesta presvetľuje. Aj teraz strihal konáre, ktoré viseli až po zem, hrubé konáre odpílil. Tam kde je už presvetlená, upravená zeleň, tam sa už bezdomovci alebo mládež nezvykne zdržiavať a netvorí sa tam potom odpad v takom množstve ako keď tá zeleň vytvárala miesto, kde sa dalo skryť pred očami verejnosti.

Vyčistili sme aj miesta na ktoré upozornili Furi pri nedeľnom čistení Váhu, no už sme to v nedeľu nestihli vyzbierať, tak sme to dokončili v utorok. Vracali sme sa cez les popri násype. V lese sme vyzbierali miesto, kde bol nahádzané letáky firmy Datart. Hlavne v roku 2011 sa nám stávalo, že sme objavili veľa miest v lesoparku a v lese pri brehoch Váhu, kde hádzali roznášači letákov letáky. Odkedy sme kontaktovali políciu a firmy, ktorým patria letáky, ktoré tam boli vyhodené, tak už veľmi zriedkavo vídavame vyhodené letáky. Našli sme tam ešte jednu, našťastie menšiu čiernu skládku - dve vysypané vrecia odpadu a ešte cestou pri násype sme v lese našli vyhodený televízor, aj ten sme zobrali. Kontajner pri Váhu už bol vynesený a prinesený naspäť prázdny. Ďakujeme Edite Haládikovej z MsÚ, že to promptne vybavila. O to ľahšie sa nám vyprázdnili vrecia s odpadom, že sme nemuseli ísť do zberového dvora. Na čo sme pri zbieraní odpadu natrafili, vidíte na fotkách pod člákom.

Róbert Andráši

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: 48.157873,17.883617
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login