Menu
RSS

Artézska studňa vo Veči dostala nový náter

Artézska studňa vo Veči dostala nový náter

V sobotu 31. mája od 9-tej hodiny sa pri Večianskom cintoríne konalo čistenie artézskej studne, ktoré zorganizoval Jany Mészáros.  Na brigade sa zúčastnili: Robo Takács, Marcel Takács,  Peter Mészáros, Jany Mészáros, Vladimír Užovič, Renáta Užovičová, Miroslav Kováčik, Jana Zlatá, Peter Andráši a Dorothea Swietyová.

Nádrž artézskej studne bolo treba po roku opäť vyčistiť. Najprv sa museli vyloviť rybičky a umiestnili ich do nádoby z vodou, potom bolo nutné nádrž pomocou čerpadla vypustiť do kanalizácie a následne ju “vyvapkovať” vysokotlakovým čističom. Vapku zapožičal na tento účel Peťo Andráši.

Na dne sa nachádzali aj drobné poklady v podobe centových mincí, no našla sa aj Slovenská desaťkorunáčka, detské autíčko, či riadidlá z bicykla. Po vyčistení nádrže sa nechala vysušiť a následne bola natretá novým náterom. Okolo nádrže sa vytrhala burina a čiastočne sa očistil aj chodník z kociek od prerastajúcej trávy.

Na čistenie sa prišlo pozrieť dosť ľudí s deťmi, nalákala ich hlasná hudba a niekoho aj čapované pivo, ktoré zabezpečil Jany a v neposlednom rade bolo lákadlom aj vozenie detí na kobyle Žiara v parku pred SD Veča. Deti tak v predstihu oslávili MDD. Všetkým, čo priložili ruku k dielu ďakujeme, špeciálne veľké ďakujem patrí Peťovi Andrášimu za zapožičanie koníka a Marcele Zaťkovej za trpezlivé vodenie Žiary.

Jana Zlatá

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: 48.167853,17.892399
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login