Menu
RSS

Obnova sídliska P. J. Šafárika: deň prvý - Kolotoč

Obnova sídliska P. J. Šafárika: deň prvý - Kolotoč

20. 05. 2011 nám prišiel na náš vtedajší mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. tento podnet od Júliusa Hučka:

Dobrý deň,
už dlhé roky sú na ulici P. J. Šafárika /za činžiakom/ tieto preliezačky a hojdačky vo veľmi zlom stave. Sú celé zo železa, hojdačky majú ostré rohy na sedákoch, čo považujem /a nie len ja, za zdraviu ak nie životu nebezpečné/. Na jednej z preliezačiek je odtrhnutá pozdĺžna podpera a trčia z nej zhrdzavené ostré rohy. Pred pár rokmi sme boli na MsÚ so žiadosťou o opravu. Jediné čo sa udialo bolo, že ich natreli novým náterom. Minimálne tie hojdačky by mali byť odstránené. Neraz sme tu riešili zranenie detí, našťastie zatiaľ nič vážne.
 
Nič sme neodstraňovali, snažíme sa veci zachovať, obnoviť.
V roku 2012 odmeral Ľudovít Zlatý rozmery sedacej časti hojdačiek a narezal, obrúsil a natrel sedátka. Spolu aj s Marekom Škrabalom sme namontovali 6 sedátiek na hojdačky. Tam sme ale skončili.
 
V máji 2014 ma kontaktovala Andrea Benkovičová, ktorá býva v časti ako sú hojdačky a basketbalové ihrisko, aby sme skúsili spolu obnoviť detské ihrisko na P. J. Šafárika. V tom istom čase sa skontaktovali Gabika Lacková s Klaudiou Jonisovou, ktorá býva v časti ako je kolotoč, tiež s cieľom obnoviť detské ihrisko na P. J. Šafárika. 26. júna 2014 sme zabezpečili farby a Klaudia Jonisová začala natierať farbami detský kolotoč. Keď to uvideli deti na sídlisku, začali sa pridávať a pomáhať s náterom kolotoča.

Róbert Andráši

Naposledy zmenenénedeľa, 10 august 2014 22:18

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: 48.148672, 17.881303
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login