Menu
RSS

Augustové brigády na dopravnom ihrisku

Augustové brigády na dopravnom ihrisku

V utorok 19. augusta a v piatok 22. augusta sa skupinka dobrovoľníkov zúčastnila brigády na dopravnom ihrisku na Nešporovej ulici. Objekt dopravného ihriska je síce súkromným majetkom, ale je každodenne k dispozícii verejnosti. Rodičia sem vodia svoje deti, aby sa mohli po cestičkách dopravného ihriska neručene kolobežkovať, či bicyklovať. Už dávnejšie sa ľudia v skupine Šaľa – Tvoje mesto pýtali, či by nebolo možné v objekte spraviť lavičky a upraviť ho, pretože je značne zanedbaný. Nakoniec sme sa po dohode s majiteľmi objektu pustili do obnovy ich areálu.

V utorok sme začali strihaním konárov, ktoré bránili vo výhľade a zasahovali do cesty. Dospelí sa museli pod konármi zohýbať, preto sme nízko rastúce konáre odstránili a nosili sme ich na kopy. Mamičky sa pustili do čistenia chodníka od buriny. Betónové kocky, z ktorých je spravený chodník boli porastené burinou, ktorú vytrhali. Burinu rastúcu pri obrubníkoch bolo treba odstrániť motykou. Následne sa pozametalo a kopy sme naložili do igelitových vriec. Brigáda trvala od 9:00 do 13:00 a zúčastnili sa jej: Róbert Andráši, Jana Zlatá, Gabika Lacková, pán Pelec – správca areálu a tiež sa k nám pridali mamičky, na základe oznamu v skupine ŠTM na FB: Andrejka, Janka a Ivetka, ktoré prišli pomôcť aj so svojimi deťmi. Deti sa zatiaľ hrali, ale nakoniec sa tiež rozhodli pomáhať a tak spolu nosili konáre a nakoniec moje deti skončili pri štetci a okrem trička a teplákov sa im podarilo natrieť aj kúsok konštrukcie na lavičky. Pod dohľadom trpezlivého Roba Andrášiho kovové konštrukcie najprv očistili od starej farby a potom ich spolu natierali. Správca areálu pán Pelec si zobral na starosť vyslobodenie verejného osvetlenia zo zajatia zelene.

V piatok sme pokračovali v strihaní konárov a kríkov a v čistení chodníkov a ciest. Kopy ostrihaných konárov a lístia sme pohrabali, naložili na plachty a vynosili ich ku kontajnerom. Brigáda trvala od 9:00 do 12:30 a zúčastnili sa jej: Róbert Andráši, Gabika Lacková, Jana Zlatá, Paulína Andrášiová, správca areálu pán Pelec, Katka Liptaiová a mamička Majka s deťmi. Pán Pelec zostrihal kríky rastúce pri plote na Nešporovej elektrickými nožnicami na živý plot, my ostatní sme strihali kríky, čistili chodník, zametali cestu. Opäť aktívne pomáhali aj deti. Je dôležité ísť im príkladom, potom starostlivosť o okolie berú ako niečo prirodzené. Od Gabiky Lackovej dostali vrece a vyzbierali na dopravnom ihrisku odpadky. Za odmenu všetky deti dostali džúsiky.

Týmto sa chceme poďakovať všetkým, čo prišli na brigády, že im výzor tohto krásneho miesta nie je ľahostajný. Vďaka patrí aj Ivanovi Kováčovi z firmy IMK za odvoz konárov. Po našich brigádach majitelia ďalej pokračujú v prácach, zabezpečili montáž lavičiek a košov. V blízkej budúcnosti chceme zorganizovať brigádu, zameranú na maľovanie lavičiek, stojanov na bicykle, dopravných značiek a podobne. Ďakujeme Autoškole Profesionál za financovanie obnovy a pánovi Polákovi za zhotovenie dosiek na lavičky.

Jana Zlatá

Naposledy zmenenépiatok, 12 september 2014 12:25

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: 48.157326, 17.873858
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login