Menu
RSS

Obnova sídliska P. J. Šafárika - deň piaty

Obnova sídliska P. J. Šafárika - deň piaty

Obnova sídliska P. J. Šafárika – deň piaty – MAĽOVANIE PLOTU

Obyvatelia sídliska sa rozhodli, že skrášlia aj okolie ihriska, aby sa tam deti cítili príjemne. Najprv sme požiadali majiteľa plotu o súhlas. Na túto časť projektu sme využili možnosť požiadať o financie VÚC. Projekt bol na VÚC schválený a za 300 EUR sme mohli nakúpiť materiál – farby, štetce. Kým sme s Andreou Benkovičovou kupovali materiál, zatiaľ ostatní robili poriadok pri plote. Odstránili burinu, ktorá zakrývala plot. Plot sme pomocou drôtených kief očistili od nečistôt. Andrejka Benkovičová spolu s Klaudiou Jonisovou kriedou vyznačili obrysy kresieb. A až potom sme sa pustili do samotného maľovania. Okrem obyvateľov sídliska prišli pomôcť aj z ďalších sídlisk napr. aj maliarka Mária Lišková. Čo všetko sa podarilo na plot namaľovať vidíte na fotkách pod článkom.

Hojdačky už sedátka mali, ale stále ešte neboli obnovené držiaky na hojdačkách, za ktoré by sa deti mohli na hojdačke chytiť. Tieto držiaky boli odlomené a zrejme ich niekto odniesol do zberu. V tomto nám pomohol majiteľ susedného rodinného domu a železné držiaky narezal a prizváral na hojdačky, medzi tým, kým maľovali plot.

Rozhodli sme sa spraviť ešte jednu visiacu hojdačku a to z nevyužitého prašiaka. Odrezali sme spodnú odkladaciu časť prašiaku a svojím tvarom táto časť bola vhodná ako stojan na bicykle. Upozornili sme obyvateľov sídliska, že ak ten vytvorený stojan na bicykle nepribetónujú, niekto príde a zobere ho do zberných surovín. A tak sa aj stalo, na druhý deň bol stojan na bicykle ukradnutý. Na to, aby na prašiaku mohla byť hojdačka, nebude stačiť len prizvárať háčiky, to by bolo nebezpečné, treba tam tie háčiky našróbovať, aby boli istené. Bude treba prevŕtať dieru do prašiaku a háčiky namontovať.

Aj pri tejto brigáde boli občianske združenia Petra Bošňáka s predsedkyňou Gabikou Lackovou a členkami a OZ Šaľa – Tvoje mesto.

Róbert Andráši

Naposledy zmenenépondelok, 02 február 2015 22:01

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: 48.148461, 17.881416
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login