Menu
RSS

Dajme možnosť realizovať sa mládeži - Graffiti na plote ŽSR Doporučený

Dajme možnosť realizovať sa mládeži - Graffiti na plote ŽSR

Kým prešla myšlienka nakresliť graffiti na plot ŽSR do reálneho výsledku prešiel skoro rok, podieľali sa na tom viacerí obyvatelia Šale, ale stálo to za to.

Prvým impulzom boli fotografie z Holandska od Gabiky Alföldiovej v auguste 2012. Na týchto fotografiách boli detské motívy, kresby. Ale už hneď pod fotografiou Tomáš Vrábel navrhol dať možnosť realizovať sa mladým a dať priestor na graffiti. Padli rôzne návrhy, kde umiestniť graffiti, návrh na graffity na plote železničného most bol od Mareka Škrabalu.  Koncom roka 2012 Monika Jarošiová kontaktovala oblastné riaditeľstvo v Trnave, odbor tratí a stavieb a prišla pozitívna odpoveď na náš návrh. Začiatkom roka 2013 dohodol Marek Škrabala stretnutie so zástupcom železníc, náčelníkom MsP Šaľa, chalanmi čo by samotné graffiti zrealizovali a Róbertom Andrášim. Na ďalších stretnutiach Róberta Andrášiho s mládežou postupne dávali dokopy návrh čo bude na plote ŽSR.

Tému grafiky sme navrhli: Šaľa. Návrh graffiti sme odoslali a z Generálneho riaditeľstva železníc, odbor expertízy nám prišlo súhlasné stanovisko. No behom týždňa nám prišlo spripomienkovanie návrhu graffiti, s požiadavkou o úpravu návrhu. V tejto fáze sa toho ujal Gabriel Somogyi, ktorý spolu s graffiťákmi dal dokopy nový návrh a odoslal znova na ŽSR. Tentokrát prišlo už súhlasné stanovisko.

02. 10. 2013 sa stalo graffity na plote realitou. Fotky nájdete nižšie pod článkom. Čo si o tom myslíte? Máme pokračovať v tomto štýle, alebo zvoliť iný? V lete sme medzi mládežou vyhlásili súťaž o natretie ďalšej časti plota a prišli návrhy aj umeleckých malieb aj rôznych detských motívov, nielen návrhy na graffity. Aký máte názor? Vyjadrite sa priamo na facebooku Šaľa - Tvoje mesto, alebo nám napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.   Ak máte návrh grafiky na ďaľšiu časť plota, pošlite nám ju.

Róbert Andráši

Naposledy zmenenéštvrtok, 03 október 2013 15:02

Ďaľšie informácie

  • Adresa, GPS pozicia: 48.14689,17.863315
Start from: Get directions Show Street View
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Facebook Login